Arabayatağı'nda Lavaş Yerken...

Sosyal Medyada Her Yazılana İnanmayın


Bu fotoğrafı bir Google+ Grubu'nda gördüm. Herkes de inanmış ve altına yorumlar yazmış. Kimse de Google amcaya böyle biri var mıdır, yok mudur diye sormamış. Sözde Dr. Şahin ÖZTOPRAK hem 26 yaşında hem de bilim adamı. Diğer tutarsızlıklardan bahsetmiyorum bile.

Yukarıdaki örnek tamamen eğlence amaçlı yapılmış bir paylaşım tamam ama kitleleri sürüklemek için maalesef sosyal medyada sürekli yalan haberler, asparagas haberler dolaşıyor. Hani derler ya "Duyduğuna inanma, gördüğünün de yarısına inan" diye artık bundan sonra kimden duyarsanız duyun hiçbir şeye inanmayın. Önce kendiniz doğruluğunu kontrol edin, tatmin olmuşsanız öyle inanın ve en sonunda paylaşacaksanız paylaşın.

Devir değişti arkadaş! Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin!

Yorumlar

  1. Ben de geçen gün google'da ayı yavrusu fotoğrafı arıyordum. Çok sevimli bir resim buldum. Google plusta bir grupta yayınlamışlar. Herkes gerçek olduğunu zannetmiş. 100lerce yorum yazılmış. Çok sevimli vs. diye. Halbuki minik bir oyuncak. Zaten fotoğrafta avuç içinde görünüyor. Fakat kutup ayısı yavrusu deyip insanları kandırmanın ne manası var anlayamadım.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kendilerince eğleniyorlar ancak bunun vebali de var. Birilerine ait olmayan sözleri sanki o birileri söylemiş gibi yazanlar da var maalesef. :(

      Sil

Yorum Gönder