Ana içeriğe atla

Nitelikli

Cüzdan Duâsı Gerçek mi?

Geçen Cuma günü, Ramazân-ı Şerîf'in son cuması, baldız bir mesaj iletti ve "Böyle bir şey var mı?" diye sordu. Etrafımda azıcık meraklı ve azıcık hoca olarak tanındığım için bu tarz sorular gelir bana zaman zaman. Severim de zaten bu tarz soruların peşine düşmeyi. Gelin birlikte bakalım o mesaja ve yazımıza devam edelim:

Görselde de yazdığı üzere Ramazân ayının son cuma günü selâ ile ezân-ı Muhammedî arasında Araf Sûresi'nin 10. âyeti ile Sâd Sûresi'nin 54. âyeti birlikte yazılır ve cüzdan içine konulursa hiç çıkartmamak kaydıyla para sıkıntısı çekilmeyeceği iddia ediliyor. 
Ben biraz araştırdım ve internette bu duânın cüzdan duâsı olarak geçtiğini bolluk, bereketlik için uygulandığını öğrendim. Kimisinde farklı şartlar var. Mesela diyor ki bir yıl sonra yine aynı vakitte yani Ramazân-ı Şerîf'in son cumasında selâ ile ezân arasında eskisi çıkarılıp suya atılacak ve yerine yenisi koyulacakmış. Kimisi vakti geniş tutmuş selâdan ikindi vaktine kadar demiş. Kimisi …

Bim Mağazaları'ndaki 26 Şubat Aktüel Ürünleri

Bim Mağazaları A101 ve Şok ile birlikte sanki mahalle bakkalı gibi her yere yayıldılar. Ben Bursa Yıldırım'da yaşıyorum ve evimin 1 km çapı içerisinde 4 tane Bim, 3 tane A101 ve 2 tane Şok mağazaları var. Allah küçük esnafa kolaylıklar versin.

Bu sayfada tahin oldukça uygun görünüyor.

Bu sayfada ise elektrikli süpürge ve tablet öne çıkıyor.

Yorumlar

 1. Merhaba Ben tarihte Takıldım Yazıyı paylaşımınız Şubat 2016 gösteriyor Acaba Tarih mi yanlış yazı paylaşımın Bu Aktüel de bulunan sürüle bilir krem helva çok güzeldi de onu bir daha bulamadım o yüzden soruyorum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tanıtım dediğiniz gibi 1 sene önceki bir paylaşım zaten. Güncel değildir. :)

   Sil
 2. Allah küçük esnafa kolaylıklar verirken bize de yardım etsin. Bizim bakkal suyu 2 liradan satarken oğlu 2.50 den satıyor. Markalı su ise daha bir garip 3.75 lik su toplu alışverişte 4.50 den hesaplanabiliyor...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O anda matematiği hangi düzeyde ise ondan hesaplayıp geçiriyor teyzo! :)

   Sil
 3. Fiyatlar iyimiş ya. Her gün bir önceki günün daha iyiolduğunu düşünüyoruz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O zaman bu tarz paylaşımlar da yapıyormuşum. Vay be!

   Aynen fiyatlar iyiymiş.

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar