Ana içeriğe atla

Nitelikli

Dünyanın İki Farklı Yüzü Tek Fotoğrafta

Uğur GALLENKUŞ ismini daha önce duydunuz mu? Kendisi harika işler çıkaran, olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayan, farkındalık oluşturan, kötünün yanında iyiyi, iyinin yanında kötüyü de görmemize vesile olan, işinde dünya çapında başarılı bir sanatçı. Ben kendisini ilk Quora'daki yabancıların paylaşımından görüp tanıdım. Paylaşımları tüm dünyaca ilgiyle takip edilen birisi. Tüm dünya onu takip ediyor çünkü ortaya koyduğu eserler herkesin ortak dili, ortak kaygıları. 
@ugurgallen kullanıcı adıyla kendisini Instagram'da takip edebilirsiniz. Ben şimdi kendisinin eski paylaşımlarından en çok ilgimi çekenleri, beni düşündürenleri sizlerle paylaşacağım. En güncel paylaşımları için lütfen Instagram'dan takip edin Uğur GALLENKUŞ'u. Bu arada GALLENKUŞ, 1990 Niğde doğumlu genç bir arkadaş. Bu derece güzel işlere imza atması çok sevindirici. 


Sosyal Medyada Her Yazılana İnanmayın


Bu fotoğrafı bir Google+ Grubu'nda gördüm. Herkes de inanmış ve altına yorumlar yazmış. Kimse de Google amcaya böyle biri var mıdır, yok mudur diye sormamış. Sözde Dr. Şahin ÖZTOPRAK hem 26 yaşında hem de bilim adamı. Diğer tutarsızlıklardan bahsetmiyorum bile.

Yukarıdaki örnek tamamen eğlence amaçlı yapılmış bir paylaşım tamam ama kitleleri sürüklemek için maalesef sosyal medyada sürekli yalan haberler, asparagas haberler dolaşıyor. Hani derler ya "Duyduğuna inanma, gördüğünün de yarısına inan" diye artık bundan sonra kimden duyarsanız duyun hiçbir şeye inanmayın. Önce kendiniz doğruluğunu kontrol edin, tatmin olmuşsanız öyle inanın ve en sonunda paylaşacaksanız paylaşın.

Devir değişti arkadaş! Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin!

Yorumlar

 1. Ben de geçen gün google'da ayı yavrusu fotoğrafı arıyordum. Çok sevimli bir resim buldum. Google plusta bir grupta yayınlamışlar. Herkes gerçek olduğunu zannetmiş. 100lerce yorum yazılmış. Çok sevimli vs. diye. Halbuki minik bir oyuncak. Zaten fotoğrafta avuç içinde görünüyor. Fakat kutup ayısı yavrusu deyip insanları kandırmanın ne manası var anlayamadım.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kendilerince eğleniyorlar ancak bunun vebali de var. Birilerine ait olmayan sözleri sanki o birileri söylemiş gibi yazanlar da var maalesef. :(

   Sil
 2. Bilgi kirliliği her yerde.Araştırmadan inanmamak lazım dediğiniz gibi...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. Bazıları bakalım hangi sazanlar atlayacak diye haberler yapıyorlar. Muhtemelen bu da onlardan biri.

   Sil
 3. İnternetten al haberi olduğumuz için her yazanı doğru bilip çabuk kabullenmeye başladık ne yazık ki...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen çok haklısınız. Asparagas bir haber de öyle bir yayılıyor ki akıl havsala almıyor. :)

   Sil
 4. Ben de kendimi mi çıkarsam :D

  "Edebiyat ve felsefe alanında 100 yıl devam eden ve çözülmesi imkânsız hale gelen 'Bilgiye ulaşmanın temelinde yatan Entüisyonizmsel gerçekliklerin çözüme kavuşturulması sorunsalı"
  problemine karşı hazırladığı iki saatlik konuşmasıyla dünyaca ünlenen..." diye.

  Sonuna da ülkemizin hiçbir medya kuruluşu tarafından söz konusu dahi edilmedi.
  ... yazısı ekledik mi :) Ülke gündemine otururuz.. :):

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Deneyip görsek mi ki teyzo?

   Sil
  2. Face'den uzaklaşıyorum, şu sıralar. Oraya yoğunlaştığım bir vakit yaparım... :)

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar