Yeni İçerikler

Windows 10'da Masaüstü Görüntüleme

Ellerinizden öper şu an 15 aylık olan bir bebeğimiz var. Her ne kadar tasvip etmesek de işim gereği beni bilgisayar başında görünce o da dokunmak, bakmak istiyor. Uzun zaman önce elleriyle rastgele tuşlara basmıştı ve benim başlangıç ekranım birden değişmişti. Bir türlü masaüstü simgelerine erişemiyordum ve sanki tablet veya telefon kullanıyormuşum gibi bir ekran duruyordu karşımda. Nasıl eski haline döneceğini de bir türlü bulamamıştım. Bu yazıyı yazmadan 5 dk önce buldum artık. Benim gibi aynı dertten muzdarip olanlar olabilir. İşte açıklaması:Yukarıda da yazdığım gibi aslında bu, Windows 10'un "tablet modu" adı verilen bir özelliği imiş. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan bildirim simgesinin üzerine tıkladığınızda seçenekler arasında çıkan tablet modunu kapatabilirsiniz. Tam tersini arzuluyorsanız ise açabilirsiniz. :) İşte bu kadar.

6 yorum:

 1. Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için ben teşekkür ederim.

   Sil
 2. Evet bir kere benim de başıma gelmişti bu olay :)
  Allah evladınızı size bağışlasın, sağlıklı sıhhatli bir ömür geçirin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mücahit DOĞAN;

   Amin, teşekkürler...

   Sil
 3. pc,de tablet modunun kullanılması genellikle dokunmatik özellikli ekranlar için tasarlanmış bir özellik..touchpad denilen bu ekranlar,yavaş yavaş özellikle laptoplara da gelmeye başladığı için MS,sonraki windows işletim sistemlerine bu özelliği eklemeye başladı...yani bu özelliği ayrı ayrı sistemlere eklemek yerine tek sisteme entegre ettikleri için ,touchpad özelliği olmayan pc,lerde bu gibi karışıklıklar ortaya çıkıyor.. :) güzel bilgiydi,elinize sağlık.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğiniz genellemeyi de ben öğrenmiş oldum. Teşekkürler...

   Sil

Yorumlarınız için teşekkürler!

Disqus ve Facebook yorum formlarını kullanarak da yorum yapabilirsiniz. Disqus özellikle görsel ve video ekleyerek de yorum yapma imkanı sunar!
Yorum formlarından size uyanı seçmek için üstteki Blogger / Disqus / Facebook yazılarına tıklayabilirsiniz!