Ana içeriğe atla

Nitelikli

Cüzdan Duâsı Gerçek mi?

Geçen Cuma günü, Ramazân-ı Şerîf'in son cuması, baldız bir mesaj iletti ve "Böyle bir şey var mı?" diye sordu. Etrafımda azıcık meraklı ve azıcık hoca olarak tanındığım için bu tarz sorular gelir bana zaman zaman. Severim de zaten bu tarz soruların peşine düşmeyi. Gelin birlikte bakalım o mesaja ve yazımıza devam edelim:

Görselde de yazdığı üzere Ramazân ayının son cuma günü selâ ile ezân-ı Muhammedî arasında Araf Sûresi'nin 10. âyeti ile Sâd Sûresi'nin 54. âyeti birlikte yazılır ve cüzdan içine konulursa hiç çıkartmamak kaydıyla para sıkıntısı çekilmeyeceği iddia ediliyor. 
Ben biraz araştırdım ve internette bu duânın cüzdan duâsı olarak geçtiğini bolluk, bereketlik için uygulandığını öğrendim. Kimisinde farklı şartlar var. Mesela diyor ki bir yıl sonra yine aynı vakitte yani Ramazân-ı Şerîf'in son cumasında selâ ile ezân arasında eskisi çıkarılıp suya atılacak ve yerine yenisi koyulacakmış. Kimisi vakti geniş tutmuş selâdan ikindi vaktine kadar demiş. Kimisi …

Ankara'da Patlama

Ankara'nın göbeğinde yine patlama meydana geldi. Detaylar geldikçe buradaki bilgileri güncelleyeceğiz ancak böyle bir saldırı olacağını dün Amerikan Büyükelçiliği, sitesinin sadece İngilizce yayın yapan bölümünde duyurmuş.
Patlamanın hedefinde o alanda konuşlanan çevik kuvvete karşı olduğunu söylüyorlar. Polis geniş bir güvenlik çemberi oluşturuyor. Belki de artçı patlamalar olacak Allah korusun. Üzerimizde büyük oyunlar oynanıyor. Bu olaylarda kimin parmağı varsa Allah onları kahretsin. 

Yorumlar

 1. Yayınların için yorumlarım belki gecikmiş olabilir ama arayı kapatacağıma inanıyorum Teyzo :)

  "Türkiye daha nesnel davranırsak Türk kimliğine sahip bir Müslüman ülke dünya üzerinde istenmeyen tüy gibi oldu...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Alttaki tanım kime ait acaba teyzo?

   Sil
  2. Bana ait. Yoksa beğenmedin mi :)

   Sil
  3. Başında açılmış tırnak işareti şüphelendirdi de :)

   Sil
  4. "Söyleyeceklerimin başı var sonu yok" demek istemiş de olabilirim. Yazım yanlışlığından kaynaklanan bir sorun değil :)

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar