Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

Bu Nasıl Habercilik?


Star'da Uğur DÜNDAR varken ne kadar din karşıtı haberler yaptığını hepimiz izlemiştik. O haberlerden bir tanesini aşağıda tekrar izleyebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasında özel bir ilköğretim okulunun Cuma günü ders saatleri dışında, öğle vaktinde, öğrencileri topluca namaza götürmesi Star'a çok dokunmuş olacak ki korku müziği eşliğinde haber yapmışlardı.

Haberin İslam karşıtlığı olmasını geçtim ben. "Bu Nasıl Habercilik?" diye başlık atmama sebep olan kısmına gelelim. Çocuklar Cuma Namazı'na giderken yürüyerek gidiyorlardı ve dönüşte de yürüyerek geldiklerine dâir fotoğraflar var. Ancak kendini uyanık zanneden bu haberciler sırf karalama olsun diye "kameraları gören çocuklar kaçıştı" diye arabadan inen ve okula doğru koşan çocukları gösteriyor. Belli ki onlar o anda başka bir yerden geliyorlar veya aynı yerden bile gelseler sırf muzurluk olsun diye okula doğru koşuyorlar. Hiçbirinde öyle kameralardan kaçar bir ifade yok. Hani çocuğunuzu okula veya parka götürürsünüz de "Aman oğlum koşuşturma" dersiniz ama o yine de koşar ya, işte öyle bir koşuşturma var orada ancak medya bunu görmek istediği gibi bize göstermek istiyor.
Ne diyelim? Böyle insanlardan bizleri korusun Yaradanımız. 

Yorumlar

 1. İnsan, gönlünden veya aklından ne geçiyorsa onu söyler. Yüreği pisliğe bulanmışların ağızlarından güzel bir söz çıkacağını zannetmiyorum. Bu söylediklerimle ilgili bir söz vardı ama aklıma gelmedi...

  Sessiz kalmadığın için teşekkürler!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorumun ve desteğin için ben teşekkür ederim teyzo!

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar