%100 Helal Kızarmış Tavuk Markası: Arden FC

Hızlı tüketim toplumunda yaşadığımız mâlum. Yiyeceklerimizin sağlıklı olmasından ziyade lezzetli olmasına dikkat eder olduk. Helal olmasından ziyade ucuz olmasına dikkat eder olduk maalesef. Bir müslümanın en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi olan helal - haram kavramlarına maalesef hiç dikkat etmez olduk.


Aslında piyasada %100 helal ürünler, markalar mevcut ancak yine nefsimize yenik düşüp ne idüğü belirsiz ürünlere yöneliyoruz. Artık eskisi gibi bu helal yiyeceklere ulaşmada sıkıntı da yaşanmıyor ancak nefsimiz bize her gördüğünü yedirmeye çalışıyor. İslam dinimize göre bırakın haramlardan sakınmayı şüpheli şeylerden bile kaçınmak gerekiyor. Çarşı pazarda yapılan yemeklerin bırakın helal olmasını hijyenik olup olmadığı ile bile ilgilenir dinimiz. Aslında çok hassas bir konu ancak maalesef yeteri kadar hassasiyet gösteremiyoruz biz.

Arden FC markasını ilk duyduğumda çok sevindim. İlk şubesini Axis İstanbul AVM'de 18 Mayıs'ta açacak olan firma bayilikler yoluyla tüm Türkiye ve dünyaya yayılmayı planlıyor. Arden markasını Arden Hiper Marketleri'nden zaten biliyordum. (Bu arada Ramazan Kumanyası için Arden Hiper Marketleri'nin kumanya paketlerine de muhakkak bakmalısınız) Arden FC'de kullanılacak tavuklar da zaten daha önceden bildiğimiz ve %100 helal olan Akdeniz Toros markasına ait olacakmış.

Durumum müsait olsa bir bayilik de ben alıp bu oluşumda yer almak isterdim ancak şu an maalesef mümkün değil. Yapmam gereken tek şey bir girişimcinin Arden FC'yi Bursa'ya getirmesini beklemek. Ha bu arada hiç yazmamışım. Bazıları belki de Arden Football Club anlayabilir :) , Arden FC'nin açıklaması Arden Fried Chicken. Artık KFC ve Popeyes'a yeni bir rakip geliyor: AFC :)

Kategoriler