1973'ten Beri Sağ Eli Havada


Amar Bharati isimli bir Hintli, 1973'ten beri sağ kolunu hiç indirmemiş ve şu an istese de indiremiyor. Tamamen kullanılamaz hâle gelen sağ kolu ve eli zapzayıf kalmış. Tırnaklarını da hiç kesmediği için değişik bir görüntüye kavuşmuş.


1970'e kadar normal bir hayatı; işi, evi ve 3 çocuğu varken 1970'te kendisini Hindu tanrısı Şiva'ya adamış. 1973'te ise Hinduizm'in de ilkeleri arasında yer alan sade bir hayat yaşama mottosuyla sağ kolunu hayattan elini ayağını çekme anlamında havaya kaldırmış ve o tarihten beri de uyurken ve yemek yerken bile hiç indirmemiş.


Bir başka rivayete göre ise kolunu havaya kaldırmasının sebebi yukarıdaki gibi değil de dünya barışına destek olmak istemesiymiş.

Herhalükarda yerel halk tarafından kutsal gözle bakılan Amar Bharati bu hâlinden oldukça memnun görünüyor. Dünyanın dört bir tarafından turistlerin de ilgisini çekmiş olması onu keyiflendiriyordur diye düşünüyorum.

Peki siz elinizi ne kadar uzun süre havada tutabilirsiniz? Ben yarım saatte yorulur bırakırım herhalde diye düşünüyorum. 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar