Ana içeriğe atla

Nitelikli

515: Ah Şu Kandırıkçı Reklamlar!

#BirYaşımaDahaGirdim etti 515!

"Kandırıkçı" kelimesinin karşılığı TDK sözlüğünde yok ancak normal hayatımızda kullanıyoruz bu kelimeyi. İnternetteki diğer sözlüklerde ise "kandıran, kandırmayı sürekli alışkanlık hâline getirmiş olan" şeklinde açıklanmış "kandırıkçı" kelimesi.

Reklamlar sürekli her mecrada karşımıza çıkıyor. Artık rekabet arttıkça da reklamlarda bahsedilen özellikler gerçeği yansıtmama durumuna kadar ilerliyor. Aşağıda paylaşacağım görseller ve bilgiler yok artık dedirtecek cinsten. Haydi başlayalım:
İçeceklerin daha köpüklü görünmesi için antasit ekliyorlar. Buhar efektini elde etmek için ıslak pamuk toplarını ısıtıyorlar veya kuru buz kullanıyorlar. Meyveleri daha parlak göstermek adına saç spreyi kullanıyorlar. Gerçekte öyle olmasa bile içeceklere donmuş ve taze bir görüntü vermek için üzerlerine gliserin serpiştiriyorlar. Kreplerde gıdaya uygun şurup yerine motor yağı kullanıyorlar. Pastalar göçmesin diye aralarına karton koyuyorlar. Biranın d…

Ahmet & Recep Barış ALGINDERE Kardeşleri Destekliyoruz!

Ahmet ve Recep Barış ALGINDERE isimlerini bu blogda daha önce de duymuşsunuzdur. Kendileri benim en küçük halamın kıymetli çocukları. Kuzenlerim yani. Özellikle Ahmet on parmağında on marifet olan birisi. Recep de adaşım; o da on numara birisi.


Bu iki kardeş uzun yıllardan beri amatör olarak müzikle uğraşıyorlar. İlk uğraşmaya başladıklarında arabesk rap yapıyorlardı ve Beyaz Show'da falan biraz mizah malzemesi olarak kullanıldılar ancak geçen yıllar kendilerini yıldırmadı. Sesleri de olgunlaştı onlarla birlikte. Şimdi Recep evlenmeye hazırlanan koca bir aile reisi; kardeşi Ahmet ise üniversiteli bir genç.

Kuzenlere sürekli diyorduk O Ses Türkiye'ye veya Yetenek Sizsiniz'e katılın diye ancak onlar her seferinde "Daha sonra." diyorlardı. Geçenlerde öğrendik ki TV8'deki Rising Star'a katılıyorlarmış. 15 Ağustos'ta yani yarın canlı yayında olacaklar. TV8 Yan Ekran uygulamasını kullanarak kuzenlerime canlı yayın esnasında destek olabiliyorsunuz. TV8 Yan Ekran uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Şimdiden yolunuz açık olsun kuzenlerim. Yola devam etseniz de etmeseniz de oraya çıkmak bile büyük bir başarı. Bir şekilde kendi reklamınızı yapmış olacaksınız. Hakkınızda hayırlısı olsun.

"Ben Yoruldum Hayat"ı bir de bu kuzenlerden dinleyin:

Yorumlar

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 2. Yaşasın notalar! Müzik varsa kavga yok ⭐

  YanıtlayınSil
 3. Abicim cok iyi yazmıssın valla 👍🏻👍🏻😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu sefer olmadı ama inşaAllah daha sonraki yarışmalarda olur. Bozmayın moralinizi.

   Sil
 4. Ahmet abi kendi şarkını söyleyecektin orada ya ama nasip değilmiş gine iyiydiniz abi inşallah başka bi zaman tekrar katilirsiniz

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar