Ana içeriğe atla

Nitelikli

Cüzdan Duâsı Gerçek mi?

Geçen Cuma günü, Ramazân-ı Şerîf'in son cuması, baldız bir mesaj iletti ve "Böyle bir şey var mı?" diye sordu. Etrafımda azıcık meraklı ve azıcık hoca olarak tanındığım için bu tarz sorular gelir bana zaman zaman. Severim de zaten bu tarz soruların peşine düşmeyi. Gelin birlikte bakalım o mesaja ve yazımıza devam edelim:

Görselde de yazdığı üzere Ramazân ayının son cuma günü selâ ile ezân-ı Muhammedî arasında Araf Sûresi'nin 10. âyeti ile Sâd Sûresi'nin 54. âyeti birlikte yazılır ve cüzdan içine konulursa hiç çıkartmamak kaydıyla para sıkıntısı çekilmeyeceği iddia ediliyor. 
Ben biraz araştırdım ve internette bu duânın cüzdan duâsı olarak geçtiğini bolluk, bereketlik için uygulandığını öğrendim. Kimisinde farklı şartlar var. Mesela diyor ki bir yıl sonra yine aynı vakitte yani Ramazân-ı Şerîf'in son cumasında selâ ile ezân arasında eskisi çıkarılıp suya atılacak ve yerine yenisi koyulacakmış. Kimisi vakti geniş tutmuş selâdan ikindi vaktine kadar demiş. Kimisi …

Ahmet & Recep Barış ALGINDERE Kardeşleri Destekliyoruz!

Ahmet ve Recep Barış ALGINDERE isimlerini bu blogda daha önce de duymuşsunuzdur. Kendileri benim en küçük halamın kıymetli çocukları. Kuzenlerim yani. Özellikle Ahmet on parmağında on marifet olan birisi. Recep de adaşım; o da on numara birisi.


Bu iki kardeş uzun yıllardan beri amatör olarak müzikle uğraşıyorlar. İlk uğraşmaya başladıklarında arabesk rap yapıyorlardı ve Beyaz Show'da falan biraz mizah malzemesi olarak kullanıldılar ancak geçen yıllar kendilerini yıldırmadı. Sesleri de olgunlaştı onlarla birlikte. Şimdi Recep evlenmeye hazırlanan koca bir aile reisi; kardeşi Ahmet ise üniversiteli bir genç.

Kuzenlere sürekli diyorduk O Ses Türkiye'ye veya Yetenek Sizsiniz'e katılın diye ancak onlar her seferinde "Daha sonra." diyorlardı. Geçenlerde öğrendik ki TV8'deki Rising Star'a katılıyorlarmış. 15 Ağustos'ta yani yarın canlı yayında olacaklar. TV8 Yan Ekran uygulamasını kullanarak kuzenlerime canlı yayın esnasında destek olabiliyorsunuz. TV8 Yan Ekran uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Şimdiden yolunuz açık olsun kuzenlerim. Yola devam etseniz de etmeseniz de oraya çıkmak bile büyük bir başarı. Bir şekilde kendi reklamınızı yapmış olacaksınız. Hakkınızda hayırlısı olsun.

"Ben Yoruldum Hayat"ı bir de bu kuzenlerden dinleyin:

Yorumlar

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 2. Yaşasın notalar! Müzik varsa kavga yok ⭐

  YanıtlayınSil
 3. Abicim cok iyi yazmıssın valla 👍🏻👍🏻😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu sefer olmadı ama inşaAllah daha sonraki yarışmalarda olur. Bozmayın moralinizi.

   Sil
 4. Ahmet abi kendi şarkını söyleyecektin orada ya ama nasip değilmiş gine iyiydiniz abi inşallah başka bi zaman tekrar katilirsiniz

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar