Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme - ReHiTu.com

Cumartesi, Mayıs 13, 2017

Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Instagram sanki son zamanlarda Facebook ve Twitter'dan daha fazla kullanılır hâle geldi. Özellikle kadınlar arasında daha yaygın olduğunu düşünüyorum. Eşim Instagram üzerinden satış yapan hesapların sıkı takipçisi mesela. :)

Instagram bildiğiniz üzere mobil ağırlıklı bir mecra. Tamam bilgisayardan girdiğinizde de hesabınızı görüntüleyip yorum ve beğeni gibi özelliklerini kullanabiliyorsunuz ancak yeni bir fotoğraf paylaşamıyorsunuz bilgisayarda iken. Bu yüzden de bu ipucunu okumadan önce sizin gibi ben de Instagram'da bir şey paylaşacağım zaman direkt telefona sarılıyordum.

Şimdi gelelim Instagram'a bilgisayar üzerinden, web sürümünden fotoğraf eklemenin ipucuna. Ben de bu yöntemi tanıdığım en eski blogculardan olan Süleyman SÖNMEZ'in LinkedIn hesabında biraz önce gördüm ve paylaşmak istedim. O da eski blogculardan olan Barış ÜNVER'den öğrenmiş bu yöntemi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

* Öncelikle Google Chrome kullanarak www.instagram.com adresine giriyoruz.
* F12 tuşuna basıyoruz.
* Yana açılan ekranın en üstündeki tablet/telefon simgesine tıklıyoruz.
* İşte karşınızda cep telefonu görünümlü bir Instagram. Fotoğraf yükleme simgesi aktif hâle geldi.

Şu an filtreler yok ancak filtreleme işini de çok gerekliyse dışarıda bir kaynaktan yapıp Instagram'a öyle fotoğraf da ekleyebilirsiniz.


Umarım bu ipucu işinize yaramıştır. Siz Instagram, Facebook ve Twitter üçlüsünden hangisini daha yoğun kullanıyorsunuz?

10 yorum:

 1. Çok sevindim bu konuya bir açıklık getirilmesine.. zira bilgisayardan fotoğraf yükleyemeyen arkadaşlar epey dertliydi. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. harika bir özellik :) çok teşekürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Instagram'ı yoğun kullananlar için harika bir özellik evet.

   Sil
 3. Bilmiyordum böyle bir özellik olduğunu. İyi oldu öğrendiğim:)
  Instagram son dönemde biraz üzüyor beni. Eskiden takip ettiğim profilleri fotoğraf yükledikleri sırayla görürdüm. Bir süredir en çok yorum yaptığım ya da beğendiğim profilleri eski paylaşım olsa bile önüme çıkarıyor. Bazı takip ettiklerimi ise hiç göremiyorum. Biraz karışık anlattım sanırım:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ben sizi anladım. Bütün sosyal medya böyle artık. Daha fazla vakit geçirin diye sizi oyalamanın yollarını arıyorlar. Bu da onlardan biri.

   Sil
  2. Bana tam tersi etki yaptı, soğudum resmen.

   Sil
  3. Doğrudur. Aslında ayarlar kısmından değiştirebiliyorsunuz diye biliyorum. Bu konuda bir yazı yazayım bari. :)

   Sil

Yorumlarınız için teşekkürler!