Annelerin Hayatını Kolaylaştıracak, Bebekler İçin Yapılmış 10 İcat

Dikkat ederseniz yazımın başlığında "annelerin hayatını kolaylaştıracak" dedim. "Ebeveynlerin hayatını kolaylaştıracak" diyecektim sonradan vazgeçtim. Anneler çocuğun her türlü ihtiyacı ile ilgilenirken biz babalar sadece onunla oynayarak, oyalayarak babalık yapıyoruz. O yüzden bu yazıda biz babalara yer yok. :)

Annelerin işi gerçekten çok zor. Bizim Kayra Eymen bile genel anlamda uyumlu bir çocuk olmasına rağmen annesini çok zorluyor. Allah birden fazla çocuğu beraber büyüten anne babalara sabırlar versin.

Neyse konumuza dönelim. Teknoloji geliştikçe annelerin hayatını kolaylaştıracak ürünler de üretilmiyor değil. Bazıları gerçekten çok işe yarayacak ürünler iken gereksiz pahalı. Benim denk geldiğim sayfada fiyat bilgisi olmadığı için ben de sadece görselleri sizinle paylaşacağım.

1. Biberonvâri Mama Kaşığı
Bu ismi tahmin ettiğiniz üzere ben kattım lügatımıza. TDK'nin otobüs için "oturgaçlı götürgeç" önerisinden hâllice. :)

2. Bir Tarafı Çukur Yatak
Özellikle yeni doğan bebeklerin sürekli kontrol altında tutulması gerektiğini biliyorsunuz. Böyle bir yatak bunun için biçilmiş kaftan.
Adamların Photoshop'la yaptığı nasıl da belli!
3. Pusetli Bisiklet
Bunu daha önce de görmüştük ve kayınpeder ve kayınamca bu tarz işlerden anladığı için yapıverin demiştik ama unutuldu gitti. Yapsak satsak tutar sanki. :)

4. Kangurumsu Kapüşonlu Kıyafet
O sonradan üzerimize giydiğimiz kanguru ana kucaklarından iyidir bu. Yazın olmaz o yönden kötü.

5. Çok Katlanır Bebek Arabası
Bayanlar zaten koca koca çanta taşıdığı için onlara yönelik tasarlanmış bir bebek arabası. Katla çantana koy, ihtiyaç anında aç kullan!

6. Hacıyatmaz Kâse
Hacıyatmazı bilirsiniz. İşte bu kâseyi de bebeğinizin devirmesi kolay olmayacaktır.

7. Yatağa Takılabilen Beşik
2 numaradaki yataktan alma şansınız yoksa en azından bu beşiği deneyebilirsiniz.

8. İkisi Bir Arada Sallanan Sandalyeli Beşik
Bebeğinizi sallarken yorulmayın diye geliştirilmiş. Yok mu şunu yapabilecek bir mobilyacı. Yapın ve gidin bebek mağazalarıyla anlaşın ve yok satın!

9. Bebek Yıkama Yastığı
Yenidoğan bebeklerin yıkanması da olukça zahmetlidir. Buna bir şans verebilirsiniz.

10. Çok Amaçlı Mama Kutusu
Bu mama kutusunu koltuk yükseltici olarak da kullanabiliyormuşsunuz ama bizim kültürümüze ters. Yemek yediğimiz ve içinde nimet olan şeyin üstüne oturulmaz. Türkiye için önermiyorum. :)

Siz bu icatlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunlar hâricinde sizin önerdiğiniz veya gördüğünüz ürünler var mı?