2017'de En Çok Okunan Yazılarım


Milâdi 2017 yılının bitmesine çok az saatler kaldı. Gelecek olan 2018 yılını Rabbim tüm insanlık ve İslam âlemi için hayırlara vesile kılsın.

Yılı noktalarken başlıkta gördüğünüz üzere 2017'de en çok okunan yazılarımı sizlerle paylaşmak istedim. Yıl içindeki tema değişikliklerinden dolayı Analytics'te aynı yazımı hem ilk sırada hem de 5. sırada gördüğüm için bir yazının kaç defa okunduğu bilgisini paylaşamayacağım. Ancak ilk 10'a giren yazılarımı karışık bir sırayla sizlerle paylaşacağım. 

Yukarıda bahsettiğim olayı aşağıdaki gibi örnekleyeyim. Sık tema değişiminin SEO açısından tavsiye edilmediğini bu şekilde görebiliyoruz.

Şimdi gelelim en çok okunan 10 yazımıza:

19 Haziran 2016'da yayımlamışımı bu yazıyı. Demek ki sadece ben değil tüm Türkiye merak ediyormuş bu farkları. Kamu yararına bir yazı yazmışım.
3 Ekim 2016'da yazmışım. Gelen yorumlarda beğenenler yoğunlukta idi. Soffio yetkilisi ilk başta konuyla ilgilendi ancak devamı gelmedi. Kendileri bilirler.
15 Nisan 2017'de kaleme almışım bu yazıyı da. İnsanlar arabalarındaki radyoların üzerindeki kısaltmaları merak edip gelmiş.
8 Mart 2016'da yazdığım bu yazıda Fatih Sultan Mehmet'in asıl kabrinin gerçekte nerede olduğunu yazmışım. Hâlâ daha tıklanmaya devam ediyor.
Bir anlık hevesle kurmuştum True Key'i. Tekrar kaldırmak için çok uğraştım. Başkaları bu kadar uğraşmasın diye 24 Ekim 2016'da kaleme aldım.
Trafikte en çok fıtık olduğum konulardan biri olduğu için insanları bilgilendirme amacıyla 3 Eylül 2016'da yazmışım.
Arden FC henüz açıldığında veya açılmaya karar verdiğinde 11 Mayıs 2016'da yazmıştım. Hâlâ bekliyoruz acaba Bursa'ya da gelir mi diye?
2 Ramazan önce yani 12 Haziran 2016'da kaleme aldığım bu yazı da oldukça ses getirdi.
3 Eylül 2017'de kayınpederimin dolandırılmasına müteâkip yazdığım bu yazı da kısa sürede en çok okunanlar arasına girdi.
İlk 10'a girebilmiş diğer bir yazım ise 31 Mart 2016'da yazdığım Çanakkale Savaşları ile ilgili bir anektod.

Benim 2017'de en çok okunan yazılarım bunlar. Son 2 sıradaki yazılarım listeye girememiş başka yazıların yerlerini de kapmış olabilir. Yukarıda da belirttiğim sebepten dolayı Analytics sağlıklı sonuç veremiyor bana.

Peki sizlerin en çok okunan yazıları hangileri? Sizler de blogunuza yazsanız da biz de okusak.Kategoriler