Ana içeriğe atla

Nitelikli

Dünyanın İki Farklı Yüzü Tek Fotoğrafta

Uğur GALLENKUŞ ismini daha önce duydunuz mu? Kendisi harika işler çıkaran, olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayan, farkındalık oluşturan, kötünün yanında iyiyi, iyinin yanında kötüyü de görmemize vesile olan, işinde dünya çapında başarılı bir sanatçı. Ben kendisini ilk Quora'daki yabancıların paylaşımından görüp tanıdım. Paylaşımları tüm dünyaca ilgiyle takip edilen birisi. Tüm dünya onu takip ediyor çünkü ortaya koyduğu eserler herkesin ortak dili, ortak kaygıları. 
@ugurgallen kullanıcı adıyla kendisini Instagram'da takip edebilirsiniz. Ben şimdi kendisinin eski paylaşımlarından en çok ilgimi çekenleri, beni düşündürenleri sizlerle paylaşacağım. En güncel paylaşımları için lütfen Instagram'dan takip edin Uğur GALLENKUŞ'u. Bu arada GALLENKUŞ, 1990 Niğde doğumlu genç bir arkadaş. Bu derece güzel işlere imza atması çok sevindirici. 


Eskişehir Eğitim Komisyonu'ndan Yılbaşı Üzerine Bir Yazı Dizisi

Sanırım blogcu arkadaşlarımızdan Müfred'in verdiği bir linkten indirmiştim bu dosyayı. Ben faydalandım ve sizlerin de faydalanması için SlideShare hesabıma yükledim. Aşağıdan yılbaşı ile ilgili yazı dizisini bilgisayarınıza indirmeden de okuyabilirsiniz.

Eskişehir Eğitim Komisyonu'nu tanımıyorum ancak bu faydalı hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Yılbaşı deyince aklıma dün WhatsApp üzerinden tarafıma gönderilen aşağıdaki video geldi. Dilerseniz onu da izleyebilirsiniz:Yılbaşı kutlamaları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Konuya katkı sağlayacak yorumlarınız için şimdiden teşekkürler...

Yorumlar

 1. Yalnız buna noel değil yılbaşı kutlaması olarak bakılmalı. Noel zaten bizim kutladığımız gibi yılın son günü değil 25 aralıkta yapılır. Biz ise yeni yıla girdiğimiz için ufak bir eğlence olarak yapıyoruz bu günü.
  Hayatımıza ufak da olsa bir eğlence getirmek okul, iş hayatımıza 1 günlüğüne de olsa ara vermek için yapıyoruz. Kimse bunu noel olarak kutlamıyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Paylaştığım slaytın 5. sayfasında bir paragrafta buna cevap verilmiş. Aşağıda da Müfred bir yorum eklemiş.

   Müslüman biraz daha uyanık olmalı bence! Bırakalım başkasını kandırmayı kendisini de kandırmamalı!

   Sil
 2. Evet bunu ben de okumuştum fakat bloğumda paylaşmamıştım. Galiba 10 senelik blog hayatımda artık bundan bahsetmekten bıktım. Çünkü bir çok insan bunu noel kutlaması olarak yapmadığını, senenin başlangıcı olduğu için kutladığını söyleyip duruyor.
  Peki senenin başı diye kutlanıyorsa ki ben inanmıyorum, neden noel baba kıyafetleri giyiliyor ve çam ağaçları süslenip baş köşelere yerleştiriliyor?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hz. Allah uyuyan biz sözde müslümanları ıslah etsin!

   Sil
 3. Gerçekten de çok faydalı bir paylaşım olmuş Allah razı olsun. Bu konuda bilinçli olmak gerekir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle Fatih Bey. Uyanık olmamız gereken konuların başında geliyor bu konu...

   Sil
 4. heeey türklerde nardoğan bayramı varmış. 21 aralıktan sonraki ilk dolunayda ağaçlar süslenirmiş. ama eski türkler yaniii :) aah maziiii :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bir araştırayım bu konuyu. Müslümanlıktan önceki Türkler mi acaba?

   Sil
 5. Deeptone un dedigine katiliyorum eski Turk adetlerini yasatmayi basarabilseydik keske batiya ozenecegimize sevgiler💖

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Her konuda maddî anlamda daha iyi olana özeniyoruz ancak manevî anlamda bu özenç yok maalesef. :(

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar