Çorumlular Neden Leblebi Yerken Su İçer?

Daha önce "Bursalılar Neden Top?" başlığı altında bir yazı dizisi başlatmıştım. Bu yazı dizisinde 81 ilimizi sırasıyla ele alıp o şehirden olanları "neden" de ekleyerek Google'da aratıyorum. Ortaya değişik arama terimleri çıkıyor. Maksat muhabbet olsun diye de burada paylaşıyorum. İlk yazıda 16 plaka Bursa'ya kadar gelmiştim. Şimdi de 32 plaka Isparta'ya kadar geldim. İlk yazımda da belirttiğim üzere Google Amca'nın herhangi bir şey önermediklerini de es geçtim.

Haydi devam edelim:

18 Çankırı


Hiç Çankırılı tanıdığım yok sanırım ama neden sevmiyorsunuz ki siz bu adamları ya hu? Onlar da insan değil mi; sevin gitsin! :)

19 Çorum

Çorumlular gerçekten değişik adamlar. Baksana adamlar eşeğe "baba" diyorlarmış. Leblebi yerken veya yedikten sonra da su içiyorlarmış. Çorum denince aklıma "gobel" sözcüğü geliyor nedense. Bu arada leblebi denince sizce en iyi leblebi nereye aittir? Çorum mu yoksa Tavşanlı mı? Tavşanlı'da 43 çeşit leblebi üretildiğini biliyor muydunuz?

21 Diyarbakır
"Neden sevilmez?" sorusunu Diyarbakırlılar için de soruyorlarmış demek ki! 

23 Elazığ

Elazığlılar Gakkoş olduğundan gakkoş diyorlar. :) Bunu yazınca şu yazımda da bahsettiğim Coğrafya öğretmenim geldi aklıma. 

25 Erzurum

Erzurumlu tanıdığım var birkaç tane. Hepsi gerçekten delikanlı adamlar. Karslıları neden sevmezler sormam lazım; bilmiyorum. Yobazlık kime göre o da tartışılır ama tek taraflı karar verilmemeli veya bir kişinin işlediği tüm memlekete mâl edilmemeli.

26 Eskişehir

Eskişehir benim çalışma bölgemde yer alıyor. Zaman zaman gidiyorum ve hatta 17.04 Salı günü de gideceğim. Eskişehirlilerde benim gözüme çarpan bir çekik gözlülük görmedim ancak Google Amca'ya çok sorulmuş demek ki direkt öneriyor bize. Var mı cevap verebilecek bir Eskişehirli aramızda?

28 Giresun

Giresunlular da fenaymış haa!

31 Hatay

Hataylılar yazmama rağmen sadece "Hatay" olarak algıladı Google. Hatay'ın lanetli olduğunu düşünenler varmış demek ki!

Yazı dizisinin devamı bir gün gelecek. :) Takipte kalın lütfen...
Instagram'dan takip etmek için: https://www.instagram.com/hillme2fun/
Twitter'dan takip etmek için: https://twitter.com/Hillme2fun
Facebook'tan takip etmek için: https://www.facebook.com/hillme.twofun