2 Âyet: Hûd 113 - Münâfikûn 7

Özellikle seçime yaklaşılan son hafta ile seçimlerden sonraki hafta ve haftalarda yaşadıklarım, gözlemlediklerim aklıma şu iki âyeti getirdi. Öncelikle iki âyet-i kerîmeyi de sizlerle paylaşıp duruma göre yorumlamaya devam edip etmemeye karar vereceğim. (Bu arada ben bütün yazılarımı bu şekilde yazıyorum.)   İlk âyetimiz Hûd Sûresi 113. âyet:
İkinci âyetimiz ise Münâfikûn Sûresi 7. âyet:


Ne güzel anlamları var değil mi yukarıdaki âyetlerin? Seçimlerle alâkasına gelince de şöyle açıklayayım kısaca:

Maalesef son dönemlerde siyâsî partizanlık o kadar had safhaya çıktı ki karşı partiden olanları düşman görmeye başladılar. Bazıları daha da ileri gidip kendilerinin inanan; diğerlerini inanmayan îlan ettiler. Din kisvesi altında siyaset yapan bir partiye oy vermeyip de başka bir tarafa sırf zâlimlere meyletmemek adına yönelenleri (yönelen cemaatleri) yardım etmemekle tehdit ettiler.

Yazıma bazıları anlam veremeyebilir. Sıkıntı yok. Ben sadece içimde kalmasın diye bu 2 âyeti paylaşmak istedim. Yazıyı uzatarak daha fazla izah etmeye vaktim de yok maalesef. Ama şunu açıkça söylemek isterim ki it ürüyor; kervan yürümüyor koşuyor...

Siyasetin her kademesi yalan dolan dolu. O yüzden bu kadar içine kaptırmasın kimse kendisini. Siyâsiler bugün başka; yarın başka konuşuyor ama onların avukatlığını yapmak partizanlara kalıyor. Hiç gerek yok! Siyasetten uzak bir hava sahası diliyorum herkese.