Nerelerde Bu ReHiTu?

Daha önce de yazmışımdır. Gün içinde masa başında oturup çalıştığım bir işim yok. "Homeoffice" denilen ama aslında "caroffice" olan bir işte çalışıyorum. Sabahtan akşama kadar araba üstünde müşteri ziyaretleri yapıyorum. Bazen dualarımda Evliya Çelebi gibi dilim sürçüp de "Şefaat Yâ Râsûlallah!" diyeceğime "Seyahat Yâ Râsûlallah!" dediğimi düşünüyorum bu yüzden. Allah'a şükür işimden memnunum. Şikayet etmiyorum. Bazılarının özendiği bir çalışma şekli aynı zamanda. 


İşte bu yüzden gün içinde Blogger'a vakit ayıramıyorum. Sadece oğlum yatağa konduğu sıralarda bilgisayar başına geçiyorum. Çok fazla uyumayı seven biri değilim. Ebû'l Fârûk Silistrevî Hz'leri'nin şu sözünü kendime rehber kabul ediyorum: "Uyku bir kantar, uyukça artar; benim evlatlarıma 6 saat yeter; yeter de artar!"

Direkt buraya yazamasam da beni farklı blog ve mecralarda da bulabilirsiniz. Bazılarınız görüp geldi zaten; teşekkür ediyorum. Masaüstü bir bilgisayardan giriyorsanız bloga sayfanın sağında "Buralara da Yazıyorum" diye bir bölüm açtım. (Mobilde bu okuduğunuz yazının yorumlar bölümünün altında yer alır.) Gelin buraya da yazarak birlikte bakalım:


Hatırlarsınız bu konuda zaten bir Facebook sayfam vardı. Onu 434. yaşımdan itibaren bloga taşıdım. Yazdıklarımı Facebook sayfasına da yönlendiriyorum otomatik olarak. Hem bloga hem de sayfaya bekliyorum sizleri.


İsmi Levent KIRCA'nın bir skecinden esinlenerek belirledim. Ülkemizden hem olumlu hem de olumsuz anlamdaki zam haberlerini buradan yazıyorum. Yazarken bir haber blogu gibi değilim. Yine kişisel blogmuş gibi yazıyorum o yüzden beklerim buraya da. :)


Şu sıralar kermes vakitleri ama maalesef bu blogu efektif kullanamadım. O yüzden silmeyi de düşünüyorum aslında ama yine de elim varmıyor. Şimdilik dursun diyorum. Bursa ve ilçelerindeki kermes haberlerini paylaşıyorum. Evet ben bir kermesseverim.

Yukarıdaki 3 alt blogu sizin de fark ettiğiniz üzere rehitu.com alan adı altında topladım. Tek alan adı satın alıp bu şekilde alt bloglar yapmak faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Sizin düşünceniz nedir?

* @paranereyegitti ve @hatacietimolog

Bloglar hâricinde şu sıralar aktif olduğum 2 hesap daha var. Bir tanesi Instagram'da @paranereyegitti hesabı. Burada harcamalarımı InstaBlog tarzında yazıyorum. Amacım markalara ulaşmak açıkçası. Gerektiğinde şikayetlerimi onlara ulaştırmak; gerektiğinde ise memnuniyetimi dile getirmek. Belki ilerleyen zamanlarda reklam falan da verirler. Bir fenomen olamadık gitti!

Bu hesap son zamanlarda bolca kermes harcaması içerir. O yüzden de düşündüm aslında kermes.rehitu.com adresini kapatmayı. @hatacietimolog ise daha yeni. Onu Twitter'da açtım. Eski yazılarımda bahsetmişimdir. Eskiden turkcehatalari.com ve kelimelerinsoyagaci.com bloglarım vardı. Konuları isimlerinden belli zaten. İşte bu @hatacietimolog hesabında hem Türkçe hataları konusunda hem de etimoloji (kökenbilim) konusunda paylaşımlar olacak. İlginizi çekerse beklerim.


İşte dostlar böyle! Kimilerine göre gereksiz uğraşlarım var benim! Ne yapayım benim de böyle şeylere ilgim var! Paylaşım yapmayı seviyorum! Önemli olan (kabul ediyorum) bu malayani işlerin kulluk vazifelerimizi ihmal ettirmemesi!

Haydi çıkın çıkın gelin yeni yerlere! ReHiTu sizlerin sayesinde fenomen olacak! :)

Yorum Gönder

24 Yorumlar

 1. Diğer bloglardan haberim yoktu. Onlara da göz atacağım :)

  YanıtlaSil
 2. Bende diyorum abim nerde 😀

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Arasaydın; bir telefon kadar yakınım sana...

   Sil
 3. Hiç bilmediğim blogların varmış abi baya şaşırdım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeni sayılırlar kardeşim. Beklerim oralara da...

   Sil
  2. Takip listeme ekledim hemen abi :)

   Sil
  3. Eyvallah kardeşim; teşekkür ederim...

   Sil
 4. hepsi sizinmiydiii şaşırdım :) zor olmalı hepsiyle ilgilenmek kolay gelsin ben gidip onlara tekrar bakayım :)

  YanıtlaSil
 5. Evet zaman kısıtlı bende genelde 21-24 arası yazıyorum.Yeni bloglarınız öğrenmiş oldum.Başarılar Hilmi bey

  YanıtlaSil
 6. Her projeniz temelde güzel niyetler üzerine açılmış. Ben sadece burayı takip edenlerdenim :) Muhtemelen blogda konu dağılmasın diye farklı siteler açmayı tercih ettiniz. İlk başta çok tatlı gelir ama ilerde ayırdığınız zamanın karşılığını görmeyi beklersiniz. Ben böyle düşündüğüm için blog içinde forum oluşturup oraya da yazmaya başladım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da güzel bir düşünce. Bakalım gidebildiğim kadar gideceğim. Hepsini rehitu.com'un alt alanadı şeklinde yapmamın sebebi de sizin forum gibi olması için zaten. Hakkımızda hayırlısı...

   Sil
 7. Yazmak için vakit ayırmak o kadar zor ki sizi anlıyorum bende çok ender pc yi açıp ziyaretlerimi tamamlıyorum blogunuzu seviyorum ve mutlaka ziyaret ediyorum ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bana zamanında ziyarette bulunup yorum yazan herkesi Inoreader üzerinden takip ediyorum. Şu an okunacak 37 yazı birikmiş mesela akşama kadar.

   Teşekkürler yorumunuz için...

   Sil
 8. Kolaylıklar dilerim uğraşlarınızda.Blog yazmak keyifli olduğu kadar da zahmetli yolunuz açık olsun.İlgi ile takip ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Dilekçe Evi. Ben de sizi Inoreader üzerinden takip ediyorum ama her konu ilgi alanıma girmediği için yorum yazamıyorum.

   Sil
 9. Güzel bir blogunuz var. İzmir'de yaşarken en son geçen sene 1000 tl kira veriyordum. Kiraların bu kadar yüksek olması da akıl almaz bir durum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ev fiyatları yüksek olduğu için kiralar da maalesef oldukça yüksek. :(

   Sil
 10. Hocam bu kadar alt domaini takip edip güncel tutmak gerçekten büyük bir emek ve zaman ister. Benim tahminlerim belirli bir süre sonra güncel tutamassınız :) dost acı söylermiş. Son olarak hepsini anasayfada tutun bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alt domain işinden vazgeçtim çünkü Blogger'da alt domain için HTTPS alınamıyor. Bu da ana domainin sıralamasını kötü etkiliyor. Onları tekrar blogspot adreslerine çevirdim.

   Hepsini anasayfada tutmak ilgi duymayanları bezdirecektir. Böylesi sanki daha iyi gibi. Hayırlısı olsun artık. :)

   Sil
 11. Maşallah diyeceğim sonra da Allah nazardan saklasın. Enerjiye hayran kaldım, iyi ki de zaman ayıramıyorsun, zaman da ayırabilsen fenomen olman içten bile değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nazar değdi devam ettiremedim zaten. :) Yazıyı güncellemem lâzım. Şaka maka cidden zaman ayırmak sıkıntı ya hu!

   Sil

Yorumlarınız için teşekkürler!