Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

465: Dikkat Köpek Havlayamaz!

#BirYaşımaDahaGirdim etti 465!

Bugün yine radyoda ilginç bir haber dinledim. Bir yaşıma daha girdim deyip sizinle paylaşmak adına akşam araştırdım ve haberi de hemen aşağıya sizin için ekliyorum.
Evet, videoda izlediğimiz gibi Fransa'nın kuzeyindeki Feuquieres Kasabası'nda 18 Şubat 2019 itibariyle köpeklerin uzatarak ve tekrarlayarak havlaması yasak. Eğer bu yasağa uymayan bir köpek olursa 68,00€ ödemek zorunda kalacak belediyeye. Yok canım köpek ödemeyecek cezayı, köpeğin sahibi ödeyecek. :)

Belediye Başkanı Jean Pierre Estienne bu kararından dolayı eleştiri yağmuruna tutulmuş ancak kendisini savunmuş. La Parisien Gazetesi'ne yaptığı açıklamada köpeklere karşı değiliz ama köpek sahibi iseniz, eğitimini de vermelisiniz demiş.

Bence adam haklı ama işin bir de başıboş köpek tarafı var. Eğer bizim ülkemizdeki gibi başıboş köpek çok olan bir yerse bu konuda nasıl bir adım atacaklar acaba? Bu sefer gerçekten cezayı köpeğin kendisine mi keserler acaba?

68,00€, asgarî ücretin Temmuz 2018'deki verilere göre 1.498,47€ olduğu Fransa'da çok caydırıcı gözükmüyor ama köpek ayda 22 defa havlarsa tüm maaşınız gidiyor. 68,00€'yu bugünkü kurla TL'ye çevirsek ve aynı ceza Türkiye'de olsa 5 havlamada maaşımız tuzla buz oluyor.

Ne diyorduk!!! Eyy Fransa benim vatandaşım köpekleri havlatmaz o yüzden sana 22 hak verdik bize 5 hak bile fazla!

Ne yazıyorduk biz ya hu! Nereden geldik asgarî ücret hesaplamasına? Demek ki benim zamcik.blogspot.com adresine yazma vaktim gelmiş de geçiyor! Yazayım da içimde kalmasın!

Yorumlar

  1. Ben değil kuzenim havlamış :D Böyle ilginç yasakları çok düşünüyorlar mı acaba?

    YanıtlayınSil
  2. Havlamayı geçtik, pitbul saldırılarından nasıl korunuruz onu düşünüyoruz biz.

    YanıtlayınSil
  3. :)) Bir yaşıma daha girdim...

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar