Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

475: Merkel'in Sarayı Bile Yokmuş!

#BirYaşımaDahaGirdim etti 475!

Merkel, bildiğiniz üzere Almanya Lideri. Almanya Başbakanı yani Şansölyesi. Geçenlerde gördüğüm bir video beni oldukça şaşırttı. Angela Merkel'in bir sarayı bile yokmuş ya la! Saray demişken ana blog rehitu.com'da son yazdığım yazılardan birinde (Bir Diktatörün Sonu) saraylar üzerinden yaptığım bir kıyaslama ile Türkiye'yi, Çavuşesku döneminin Romanya'sı ile benzeştirdiğimden dolayı eleştiri yağmuruna tutulmuştum. Şimdi yine saraylı bir konu açıldı bakalım neler denilecek arkamdan! Silivri çok soğuk diyen bile oldu!Yukarıdaki videoda gördüğünüz üzere Merkel bir apartmandan çıkıyor. Burası Merkel'in kocasıyla birlikte yaşadığı apartman. Almanya'daki adres sistemini bilmiyorum ancak Berlin'in Mitte ilçesinde (semtinde) Am Kupfergraben Caddesi üzerindeki 6 numaralı apartman sanırım burası. Sokak görüntüsünü de aşağıda bulabilirsiniz. 1832 yılında inşa edilmiş bir bina. Detaylar burada.Videodaki görüntülerde Merkel, sabah evinden çıkıyor ve makam aracına biniyor. Yol ne araç trafiğine kapatılmış ne de yaya trafiğine. Saçma sapan bir koruma ordusu da yok etrafta. Araçlar da oldukça sade. Çakar bile yok. İki araç da birbirinin aynısı sadece plakaların sonu farklı.

"Eyyy Almanya! Eyyy Merkel! Senin daha sarayın bile yok; çıkmışsın bize ne anlatıyorsun! Biz her şeyi daha iyi biliriz! Almanya bizi kıskanıyor ya hu!"

Merkel'in kıskançlık bakışı ile yazımızı sonlandıralım bari.

merkel'in erdoğan'a bakışı

Yorumlar

Popüler Yayınlar