Sayfalar

Ana içeriğe atla

Süleyman Hilmi TUNAHAN Diş Ağrısı

Biliyorsunuz normalde bireysel kılınan vitir namazları Ramazan geceleri teravih namazından sonra imama uyularak cemaatle kılınıyor. Cemaat imamı dinliyor imam ise cehrî bir şekilde kıraati tamamlıyor.

Bu sene de teravih namazlarımızı evimize yakın olan Üstâzım Süleyman Hilmi TUNAHAN Hz'lerinin müesseselerinden birinde cemaatle kılıyorum. Dikkat ediyorum da imamımız olan İsmail Hoca vitir namazlarında ilk rekatte İnşirah, ikinci rekatte Kevser ve üçüncü rekatte ise İhlâs surelerini okuyor. Her gece bu şekilde okuyor çünkü bu bir usul. Ancak benim bildiğim kadarıyla ikinci rekatte Kevser Sûresi değil de Tebbet Sûresi okunmalı idi. Uzun zamandır bu konuyu araştırayım diyordum ve geçenlerde başka bir yurtta da aynı İsmail Hoca gibi okununca iyice aklıma kazındı ve araştırdım.

Bu bahsettiğim usul Süleyman Hilmi TUNAHAN Hz'leri tarafından diş ağrısı çekmemek adına evlatlarına önerilmiş bir usul. Eğer vitir namazlarında bu usule devam edilirse Allah'ın izniyle diş ağrısı çekmiyorsunuz. Ben de bu usule riayet ederim ve etkisini de görmüşümdür.

Doğrusu nedir diye Google Amcama Sordum:

Doğrusu benim bildiğim şekilde imiş. Yani

1. rekatte İnşirah
2. rekatte Tebbet
3. rekatte İhlas

İsmail Hocamızı da uyarmak gerekiyor o zaman. Google Amcama sordukça görüşmek dileğiyle...

Yorumlar

  1. Ben de Tebbet suresi olarak duymuştum ve çoğunlukla öyle okuyordum.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!