Büyüksün Komagene!

Bu yazımda alttan alttan yeni açtığım blogun da reklamını yapacağım; şimdiden haberiniz olsun. Yani resmî bir ifadeyle "Bu blogda ürün yerleştirme yapılmaktadır." :)

Komagene ile Yemeksepeti'nin ortaklaşa düzenlediği kampanyaya muhakkak televizyonlarda denk gelmişsinizdir. Hangi kampanya imiş o diyorsanız hemen girin kampanyakurdu.rehitu.com adresine ve öğrenin kampanyanın detaylarını. :) Yeni açtığım KampanyaKurdu.rehitu'nun reklamı burada bitti. Sahibi biraz cimri de daha fazla reklama para ayırmadı; aramızda kalsın. Siz yine de tıklayın takipçisi olun garibanın. Yukarıdaki bannerı bile Facebook'ta Ali Hunter'ın başlattığı kampanya dahilinde bedavaya yaptırdı. (Bu arada siz de Ali Hunter'a ücretsiz banner yaptırmak istiyorsanız buraya tıklayınız.)

Şimdi gelelim Komagene'nin reklamına. Biz birkaç gün önce gece vakti evde otururken TV reklamlarında gördük şu Komagene kampanyasını ve canımız çekti. Hemen girdik Yemeksepeti.com'a ve verdik en yakın şubesinden siparişi. 

Kısa sürede sipariş bize ulaştı ancak bir anormallik vardı. Komagene Mega Dürüm'ün içinde sadece çiğ köfte vardı; garnitür olarak bomboştu. Adamları aradım "Siz sipariş ekranında seçmemişsiniz." dediler ki o anda tekrar sipariş vermeyi denedim gerçekten de malzeme seçimi diye bir bölüm vardı. "Haklısınız, kusura bakmayın" deyip kapattım.

Ben yandım eller yanmasın diye gittim Twitter'da şöyle cikcikledim:Bu cikciklemem üzerine Komagene cevap yazdı ve "Malzeme seçimini es geçseniz bile dürümün Komagene standartlarında hazırlanması gerekir." deyip benden sipariş ve iletişim bilgilerimi istedi. Sonrasında şube bilgileri istenince ben "Eğer benim hatam yüzümden şubeye bir yaptırım uygulanacaksa kalsın vermeyeyim." dedim. Bundan sonra bu hataların önüne geçmek için gerekli denilince bilgiyi paylaştım ve akşam saati olmasına rağmen Komagene'nin Güney Marmara Bölge Sorumlusu aradı. Onunla da aynı şeyleri konuştuk. Şikayet dahi sayılmayan bir twitimden dolayı Komagene'nin bu şekilde aksiyon alması alkışı hak ediyor. Kriz yönetimi ve müşteri memnuniyeti denilince akla gelecek firmalardan bir tanesi.

Telefondaki bölge sorumlusu beyefendi aynı siparişi ücretsiz olarak tekrar göndermeyi teklif etti. Yanımda eşim de vardı ve "Hayır demem." deyince kabul ettik. Aslında benim attığım o twitte Yemeksepeti'ne bir önerim vardı ancak onlardan bir dönüş olmadı. Asıl onların dönüş yapmasını beklerdim. Ben malzeme seçimini es geçtim evet ama sipariş onaylama esnasında bir pop-up ile beni uyarabilirdi. Veya tam tersi tüm malzemeler baştan seçili olup istenilmeyenler sipariş veren tarafından çıkarılabilirdi.


Bu arada Komagene Mega Dürüm gerçekten efsane. Diğer çiğ köftecilerde yer almayan farklı mezeler ile harika bir tat ortaya çıkmış. Siz Komagene hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz çiğ köfteyi nasıl seversiniz? Acılı mı; acısız mı?