Yaz Mimi

Ece Abla beni yine mimledi. O olmasa beni mimleyecek birileri de olmayacak. Bir de Ali kardeşim var beni unutmayan. O beni eskiden mimlemişti ama felsefe ağırlıklı soruları cevaplamakta zorlandığım için bir türlü o mime girişemedim daha. :) Bu sefer mimimizin adı ve konusu yaz. Yaz ile ilgili soruların olduğu bir mim. Mimi Efsunvari başlatmış.

Haydi başlıyoruz mime:* Yaz mı, kış mı?
Ben sanırım kışı tercih ederim. Çok aşırı terleyen biri olarak yazın rahat olamıyorum. Kışın ise böyle bir derdim olmuyor hâliyle. Kışın da kat kat giyinen biri değilim. Sıcakkanlı olduğum için ihtiyaç duymuyorum. :) Düşünüyorum da kışı gerçekten seviyorum. 30'lu yaşlarında biri olarak kar yağmış mı diye camdan baktığım günler oldu bu kış ve geçen kış mesela. Kışın tercih edilmeyecek tek yanı doğal gaz faturaları. Geçen sene ile bu sene arasında çok fazla artış oldu doğal gaz faturalarımızda. Bakalım seneye nasıl gelecek doğal gaz faturalarımız?


* Hayalindeki tatil neresi? Neden?
Açıkçası çok fazla tatil insanı değilim. Tatille aram yoktur ve tatil ihtiyacı da çok duymam. Bunda sanırım yetiştirilme tarzım etkili olmuş. Biz çocukken de öyle tatile falan gitmezdik. Tatil demek doğru olur mu bilmem ama hayalimdeki yer kutsal topraklar. Umarım bir an önce genç yaşta görebiliriz biz de Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere'yi.

* Tatil hakkındaki en büyük beklentin nedir?
Yorucu ve yıpratıcı olmayan her türlü tatil türü kabulümdür. 

* Sınırsız bir bütçe, sınırsız bir yol masraf hakkı olsaydı elinde bunu nasıl kullanırdın?
Ailemle dünya turu yapmak isterdim. Dünyanın her yerine gidip oralardaki en ilginç yerleri görmek isterdim.

* Unutamadığınız bir tatil anınız var mı?
Var maalesef. Neden mi maalesef dedim. Şu yazımı okuyun bana hak vereceksiniz.

* Yazın yapmaktan en çok zevk aldığınız aktivite nedir?
Kavun yemek. Karpuzu da severim ancak kavunun yeri başka.

Mimlemek için uzun zamandır güncellenmeyen blogları seçiyorum:

Ömür GÜRBÜZ
Kızımın Cicileri
Beytullah POYRAZ
Yürüyen Balık
Senden Benden Bizden
Blog Beyi
Okumaya Gel
Kategoriler