Tavsiye Radyo Programları

Çok iyi bir radyo dinleyicisi olduğum söylenemez ancak radyoların en çok dinlendiği sabah ve akşam saatlerinde denk geldikçe dinlediğim ve sizlere de dinlemenizi tavsiye edeceğim radyo programları olacak. Benim tavsiyelerimin üzerine sizler de yorumlarınızla katkı sağlayıp kendi tavsiyelerinizi eklerseniz çok sevinirim.


  • Kafa Açan Uzman (Fatih YILDIRIM ve Umut BEZGİN)
Âlem FM'in sabah kuşağındaki harika programı. Ben evden genelde 8:30'da çıkıyorum ve muhakkak açıp öyle devam ediyorum yoluma. Benim açtığım saatte programa adını veren "Kafa Açan Uzman" bölümünün bomba kısmı olan ses kayıtları başlıyor. Normalde 6:45'te başlıyor program ve 9:00'a kadar sürüyor ancak çoğu zaman yoğun istek üzerine uzuyor. Fatih YILDIRIM ile birkaç defa Instagram üzerinden yazıştık. Mütevazı, harika bir insan. 

Ses kayıtları olayına döneyim ben. Umut BEZGİN her gün farklı bir uzman kılığında katılıyor programa. Espriler havada uçuşuyor. Sonrasında da insanlar bu uzmana yönelik ses kayıtları gönderiyorlar. Şarkı sözlerini değiştirip uzmana özel şarkılar seslendiriyorlar. Bunu çok çok iyi yapan yaklaşık 10 kişilik bir ekip de var ve her sabah bizleri güldürüyorlar. Ekip dediysem radyonun elemanı değil. Onlar da benim gibi dinleyiciler ancak çok başarılılar bu konuda. Alem FM'in Whatsapp numarası olan 541 222 89 02'den ses kayıtlarını gönderiyorlar her sabah ve bizi mutlu ediyorlar. O ekipten şu an aklıma gelenler Trabzonlu Mühendis Birgül Hanım, Düz Mühendis, Müdür, Damla, Ramazan, Soner, Ahmed Karaca ve Selçuk...

Geçtiğimiz günlerde Kafa Açan Uzman olarak programa katılan Uzman Hırsız Minnoş Hilmi'ye yazılan şarkıları sizlerle paylaşmak istiyorum:Fatih YILDIRIM ile Umut BEZGİN gerçekten çok başarılılar bu işte. Fatih YILDIRIM'ın akşam programı İzlenecek Bir Şey Değil de harika. Muhakkak tavsiye ederim.


  • Nihat'la Sivrisinek (Nihat SIRDAR)
Önceleri Show Radyo'da çıkan program sebebini kaçırdığım bir şekilde yeni açılan Kafa Radyo'ya geçti. Kafa Radyo yeni olmasına rağmen çok güçlü bir ekibi var takip ettiğim kadarıyla. Programı yoğunlukla Twitter'da açtıkları etiketler üzerinden ilerletiyor ve kendisini dinletiyor. Sivrisinek'in kim olduğunu merak etmiyor da değiliz hani.

3-4 gün önce #yanlışanlaşılanşarkısözleri hashtagi ile yayın yapmışlardı. O yayından çıkan komik cevaplar şöyle:Bunların haricinde Metro FM'de denk geldikçe Pascal Nouma ile Kadir ÇÖPDEMİR'i; Radyo Viva'da ise Doğancan Canlı Yayın'dayı dinliyorum. Doğancan'ın sesi de oldukça temiz geliyor ve iyi biri olduğunu hissettiriyor. Yine zaman zaman NTV Radyo, CNN Türk Radyo ve Haber Türk Radyo'yu da açıp gündemi takip ediyorum. NTV Radyo'da çıkan Dil Yâresi hakkında da yazmıştım daha önce birkaç defa.

Sizin radyo dinleme alışkanlığınız var mı? Bana ve diğer okuyuculara önerdiğiniz radyo yayınları nelerdir? Yorumlarınızla destek olursanız çok sevinirim. 
Kategoriler