Yine mi Mimlendik Ne?

Başlığa bakarak mimlenmekten şikayetçi olduğum anlaşılmasın. Mimlenmeleri severim ve er geç de olsa mimi cevaplarım. Ali YATARKALKMAZ kardeşimin bir mimi hâlâ beklemede. Ona henüz tam anlamıyla hazır olamadım. :)


Bu yeni mimi Can UZUNYOL başlatmış. Beni mimleyen de iki arkadaşım var. İlk mimleyen Edischar; diğeri ise Dertli Dostum. Onların mimlerini okumak için isimlerine/rumuzlarına tıklamanız yeterlidir. 
Aşûre Gününüz hayırlara vesile olsun bu arada.

Gelelim şimdi mimlendiğimiz sorulara:
  • Yaşınız 60 - 65'e geldiğinde yaşamak istediğiniz yer?
Aslen Afyonluyuz ama Bursa'da yaşıyoruz. Bursa'da da Yıldırım Millet Mahallesi'nde oturuyoruz. İlk taşınacağımız zaman "Deniz görelim, yüzümüz gözümüz açılsın." diye düşünerek evimizi Mudanya'dan kiralamıştık ancak bir gün sonra ev sahibinin karısı arayıp "Evladım biz evi memura verecektik sen memur değilmişsin." falan filan deyip kaporasını verdiğimiz evi bizden geri aldı. Yaşımız ilerlediğinde belki Mudanya tarafları uygun olabilir bizlere diye düşündüm bir anda bu soru gelince. 
  • Hedefiniz var mı; varsa neler?
Bir önceki mim etkinliğinde de vardı sanırım buna benzer bir soru. Orada cevaplamıştım. Oradan okumak için lütfen tıklayın. Kısaca yazmak gerekirse herkesin iyi veya kötü bir hedefi muhakkak vardır. Hedeflerimize ulaşırız umarım.
  • Blogger'la nasıl tanıştınız?
Ben lise yıllarımda yanlış hatırlamıyorsam ilk olarak MSN Spaces ile tanıştım bu bir şeyler yazıp paylaşma işine. Ondan sonra Azbuz diye bir sistem vardı. Orada da paylaşımlar yaptım. Sonrasında da üniversite yıllarımda Blogger'a geçiş yaptım. İlk blogum Kelimelerin Soyağacı adı altında bir etimoloji bloguydu ve çok tutmuştu. Kısacası 10 yılı aşkın süredir Blogger'dayım ve birinin yönlendirmesi olmadan kendim girdim bu blog sevdasının içine.

  • Gurur duyduğunuz başarılar varsa nelerdir?
Şu an için hatırladığım bir başarı yok. Böyle bir şeyin üzerinde düşünüp kafa yormak da abes geliyor.
  • Boş vakitlerinizde neler yapıyorsunuz?

Boş vakit sayılmaz ama işten ve ailemden kalan diğer vakitlerde fırsat buldukça bloglarımla ilgilenirim. Dışarıya çıkıp yalnız başıma gezme - tozma alışkanlığım yoktur. İnternet büyük bir âlem orada bir şekilde vakit geçiririm. 

Şimdi de sıra birilerini mimlemekte. Ben geç kaldım biraz bu mimi yapmakta o yüzden kimler yaptı kimler yapmadı bilemiyorum. Ben yine her zamanki âdetim olduğu üzere bloguma son yorum yapan 2 kişiyi seçiyorum ve mimliyorum:
  1. Mehmet ORTAÇ
  2. Engin ÇİLEKÇİ
3. soruyu kendi yer sağlayıcınız ile değiştirip cevaplayabilirsiniz ağalar. Haydi selametle! Başka mimlerde görüşmek dileğiyle...
Kategoriler