Huzurlarınızda Ticarret.com!

Mîlâdî yeni yılın ilk yazısına başladım. Besmelemi çektim tabii ki öncesinde. 2020 yılı umarım iyi geçer tüm insanlık için ancak başlangıcı hiç de öyle görünmedi maalesef. Neyse konumuzdan sapmayalım. Sizlere yeni e-ticaret girişimimden bahsedeceğim. İsmini Ticarret.com koydum. İki "r"li bir alanadı tercih ettim çünkü tek "r"lisi çoktan alınmıştı. İkinci "r" aslında güzel oldu çünkü kendisi "Registered Mark"ın "r"si olarak orada. Tescilli marka yani. :) Ticar®et.com - Ticaretin Tescilli Adresi sloganıyla e-ticaret hayatına başladı.


Logomuzu da sloganımıza uygun bir şekilde tasarlattık. İkinci "r"yi Recep'in "r"si olarak da düşünebilirsiniz sıkıntı yok. :)

Peki ben Ticarret.com'u nasıl kurdum, nasıl yöneteceğim? Biraz da bunlardan bahsedeyim öyle değil mi? Ticarret.com'un altyapısı tamamen Tekkart isimli bir sisteme ait. Tekkart ise Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ında bulunan bir bilişim girişimcisi sistemi. Tekkart'ın girişimcilere sunduğu bir sürü farklı kazanç modülleri var, onlardan bir tanesi de MağazanOlsun.com modülü. Daha önceden belki hatırlarsınız İncir.com ve OnlineMağaza.com gibi sistemler vardı. Burada da bir e-ticaret mağazası açardın ve sitene trafik çekmekten başka hiçbir şey yapamazdın. Kendi sitende tasarım değişikliği bile yapamazdın. O yüzden de birbirinin benzeri binlerce site vardı piyasada. Bu dezavantajlara rağmen özellikle İncir.com iyi yatırımlar da melek yatırımcılar tarafından ancak süreci iyi yönetemedikleri için batıp gittiler. Bu bahsettiğim sistemlerle MağazanOlsun.com'un benzer noktaları var ancak çok çok farklı öne çıkan sağlam özellikleri de var.

Ticarret.com üzerinden ben size sistemi açıklayayım. Ticarret.com'da gördüğünüz ürünlerin her biri hâli hazırda vergi levhası olan ticaretle iştigal eden fiziksel işletmelere ait ürünler. Bu ürünler Tekkart altyapısı ile MağazanOlsun.com modülündeki tüm e-ticaret sitelerinde görünüyor. Siz bu sitelerden alışveriş yaptığınızda direkt o ürünü sisteme koyan işletmeye veya kişiye mesaj gidiyor. O da ürünü hazırlayıp kargoya veriyor. Müşteri ürün eline geçince bahsedilen gibiyse onaylıyor. Peki ben burada ne kazanıyorum? Alışveriş benim sitem üzerinden yapıldığı için ürününe göre çeşitli oranlarda komisyon alıyorum. Peki n11, gittigidiyor gibi sistemler varken insanlar neden bu sisteme ürün eklesinler dediğinizi duyar gibiyim. Burada komisyon oranları çok çok düşük. Böylelikle kârınızı n11 ve diğerleri ile paylaşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Ticarret.com gibi MağazanOlsun sistemindeki tüm e-ticaret mağazaları istediğiniz gibi özelleştirilebiliyor. Kendi tasarımınızı kendiniz yapabiliyorsunuz. Henüz yeni bir sistem ilerleyen zamanlarda daha fazla seçenek olacağını biliyorum. Seçenekten kastım hem mağaza düzenleme konusunda, hem kazançlar konusunda hem de e-ticaret tarafındaki ürünlerin çeşitliliği konusunda artışlar olacak.

Ayrıca sadece ürün satışı değil fırsat satışı da yapılıyor bu platformda. Fırsattan kastım bir mekanınız vardır restoran, cafe, otel vb. ve şehir fırsatları adı da verilen indirimlerden yararlandırmak istiyorsunuzdur. O tarz fırsatları da Ticarret.com'da bulabilirsiniz. İşletmeler için bu tarz fırsatları Tekkart sitelerinde yayımlatmak zaten ücretsiz. O yüzden her işletme dilediği kadar fırsat yayımlayabilir bu sistemde.

Eğer siz de benim gibi bir e-ticaret mağazası açmak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz. Siz değerli okurlarımdan bir ricam olacaktı. Eğer benim için kısa bir vaktinizi ayırıp Ticarret.com'a kayıt olabilirseniz çok sevinirim. Bunun için şuraya tıklayıp kayıt olma sayfasına gidebilirsiniz. Ticarret.com'un standart tasarımını ben değiştirdim ve vakit buldukça bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Göz atarken bunu bilmenizi isterim.

Ayrıca Ticarret.com'u sosyal medyadan da takip edip eşe dosta duyurursanız çok sevinirim. Sosyal medya adreslerimiz:

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube


Kategoriler