Çamlıca Çocuk Dijital Kütüphanem

Çamlıca Çocuk'u bilenler bilir. Türkiye ve dünyanın birçok yerinde okul öncesi eğitim kurumları ile ilkokul seviyesinde yardımcı kitap olarak kullanılan, tamamen çocuk gelişimine uygun, pedagojik açıdan onaylı eserleri olan bir kurum. "Özünde Sevgi Var" sloganıyla yola çıkan Çamlıca Çocuk, evlere hapsolduğumuz şu günlerde çocuklarımızı ve ebeveynlerini de düşünerek ücretsiz bir proje başlatmış ve adını da Dijital Kütüphanem koymuş. 

Kendilerine sokağa çıkma yasağı koyulan ve #EvdeKal çağrılarına uymaları istenen çocuklar akşama kadar ister istemez sıkılıyorlar. İşte bu dönemlerde ebeveynler için kurtarıcı, çocuklar için ise maddî ve mânevî olarak da dolu dolu eserler Dijital Kütüphanem'de ücretsiz olarak sunulmuş. Burada şunu da belirtmek istiyorum ki daha önce sosyal medyada da defalarca örneğini gördüğümüz üzere her kitap okunmuyor. "Seçkin okur, seçerek okur." düstûruyla hareket etmeliyiz. Çocuklarınıza gözü kapalı bir şekilde hediye edebileceğiniz eserlerle dolu bir yayınevi Çamlıca Çocuk

ÇamlıcaÇocuk Dijital Kütüphanem

Çamlıca Çocuk Dijital Kütüphanem'de şu anda alttaki 8 yayını bulabilirsiniz. 
  • Sütçü İnek ve Sinek
  • Yumuşacık Sözler Gülen Yüzler (Etkili konuşma kurallarını öğretiyor.)
  • Fazilet Çocuk Tavimi'nin Nisan 2020'ye ait kısmı. (Tamamına basılı bir şekilde sahip olmak istediğinizde Çamlıca Kitap Şubeleri'nden veya internet sitesinden alabilirsiniz. Sadece 13,00₺.)
  • Rüzgar Gülü Dergisi'nin 47. Sayısı (Bu dergi de Çamlıca Çocuk Dergisi'nin eki olarak çıkıyor. Çok beğeneceksiniz.)
  • Zeynep Hastaneye Gidiyor 
  • Minik Tavşan Pikniğe Gidiyor
  • Artık Karnım Ağrımıyor (Beslenme alışkanlıklarında değişiklik yapmak istediğiniz çocuklar için mutlaka okumalısınız.)
  • Tahta Tabaklar
Evde kaldığımız süre uzadıkça sürekli aynı şeyleri tekrarlamaya en kötüsü de ekranlara daha fazla bağlanmaya başlıyoruz. Evet bu kütüphane de adı üstünde Dijital Kütüphanem ancak en azından kötü bir alışkanlık değil. O yüzden çocuklarınızın ve kendinizin istifadesine sunabileceğiniz Çamlıca Çocuk Dijital Kütüphanem'e hemen bugün giriş yapın. Üyeliğe falan da gerek kalmadan erişebiliyorsunuz. Bu süre uzarsa belki de Çamlıca Çocuk yeni hikayeler ve dergi sayıları ekler sisteme kim bilir? Çamlıca Çocuk Dijital Kütüphanem'e giriş yapmak için buraya tıklayınız. Bu yazıyı okul öncesi ve ilkokul çağında çocukları olan tüm tanıdıklarınıza gönderiniz lütfen. Yazımı 9 Nisan tarihli Fazilet Çocuk Takvimi ile bitirmek istiyorum. Sağlıcakla kalın!

Fazilet Çocuk Takvimi 9 NisanKategoriler