Temel Gıda: Hatırlamak

Daha önce de bu minvalde paylaşımlar yaptım. Özellikle bu mübârek ayda böyle düşüncelere dalmaya, tefekkür etmeye daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Avrasya Eğitim Kültür ve Dostluk Derneği'nin hazırladığı harika bir video var. Onu sizlerle paylaşmak istiyorum ilk olarak:"Kardeşliğe uzanan gönül köprüsü" sloganıyla 2000 yılından beri hizmet veren Avrasya Eğitim Kültür ve Dostluk Derneği; Afganistan, Arakan, Hindistan, Sri Lanka, Nepal ve Maldivler'de yüzbinlerce insana dokunmaya devam ediyor. Merkezi İstanbul Zeytinburnu'nda olan Avrasya'nın bahsettiğim bölgelerde ve Türkiye'de yüzlerce gönüllü ordusu var. Hepsinin tek bir gayesi var o da Allâh'ın rızasını kazanmak. Hiçbir ücret almadan üstteki videodaki gibi muhtaç durumda olanlara bağışçılar adına ulaşıp onların hayır duâlarını almaya vesile oluyorlar. Ben Zeytinburnu'nda 4 sene yaşadım ve faaliyetlerini yakînen bilirim. Şu an Afganistan'da olup da gönüllü olan bir Arap arkadaşım da var. İsmi İbrahim Feyz

Üstteki videoyu görmemi sağlayan da İbrahim'dir. Gerçekten de hatırlamak, hatırlanmak en temel gıda öyle değil mi? Yaşlıların bu konuda ne kadar beklenti içinde olduğunu sizler de biliyorsunuzdur. Video benim iliklerime kadar işledi. Burada paylaşıp daha fazla kişiye ulaşmasından başka da elimden bir şey gelmedi. 

Avrasya Temel Gıda

COVID-19'lu Ramazân bizler için ne kadar zorsa Afganistan gibi ülkelerdeki yoksullar için kat kat daha zor. Eğer sizler de ekmeğinizi bölüşüp oradaki ihtiyaç sahiplerine iftar veya sahur olarak iletmek isterseniz 5 kişilik bir aile için 150,00₺'ye iftar, 75,00₺'ye de sahur ikramında bulunabilirsiniz. Ayrıca yine dilerseniz 550,00₺'ye kurban kestirip oradaki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına vesile olabilirsiniz. Yardımlarınız en ince hassasiyetle ve şeffaflıkla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır bundan emin olabilirsiniz. Fitre ve zekatlarınızı da oradaki muhtaçlara ulaştırabilirsiniz. 

Bu yardımlarınızı isterseniz doğrudan Avrasya Derneği'nin üstteki görselde belirtilen websitesi veya iletişim numarası üzerinden; isterseniz de ismini zikrettiğim arkadaşıma ulaşarak direkt kendiniz muhatap olarak da ulaştırabilirsiniz. Kendisi Türkçe bilmektedir. Dileyenlere cep numarasını iletebilirim. 

Afganistan aslında bizim de köklerimizin bulunduğu bir diyar. Adetleri 70'i bulan Ashâb-ı Kirâm Efendilerimiz orada medfun. Mevlam nasip etse de gidip görsek o beldeleri. Biz gidemesek de duâlarımız ve bağışlarımız ulaşır inşallah. Gelin kardeşliğe uzanan bu gönül köprüsüne biz de çıkalım ve gönüllere dokunalım!
Kategoriler