Küstüm Otu Küsüyor!

Geçenlerde Quora'da sormuşlardı "küstüm sana" ne demek diye? Ben de ona verilen bir cevabı Quora Space'te paylaşınca bir arkadaş "küstüm otu"na neden böyle bir isim verildiğini sormuş. "İnsan gibi davranıp küstüğü için mi?" deyip kendi sorusuna da cevap vermiş aslında. Gerçekten de küsüyor bu küstüm otu biliyorsunuz değil mi? :) Bilimsel adı mimosa pudica imiş. Küstürmeyin şu çiçeği ya!


*****

2020 ile 2021'i bir görselle anlatabilir misiniz deseler, siz nasıl bir görsel ortaya koyardınız acaba? Kimin yaptığını bulamadığım bir görseli ben çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. 2021'de aşı olup maskelerden kurtulur muyuz sizce?*

Benim en sevdiğim meyvelerden bir tanesidir muz. Eskiden alması zordu ama günümüzde kolayca ulaşabiliyoruz. Fiyatı diğer meyvelere göre biraz yüksek ama yine de zaman zaman uygun fiyatlara düşüyor. Biz eve ne zaman muz alsak kesin kararıyor. Az alsam da aynı, çok alsam da aynı. Nedense kararmadan yemeyi akledemiyoruz. :) Peki bu muzun en sağlıklı zamanı hangi dönemi imiş, hiç merak ettiniz mi? Olgun bir muz mu daha faydalı yoksa henüz tam olarak ermemiş bir muz mu? Bunun cevabını ben de yeni öğrendim açıkçası ve sizlerle de paylaşmak istedim.