Pandemiden Sonra Görüşürüz!

Günümüzde yalan haber yapmak da çok kolay, yaymak da çok kolay. Daha önce bu blogda defalarca "sosyal medyada her gördüğünüze inanmayın" temasına uygun paylaşımlar yaptım. Şimdi de benzeri bir konuda siz blogsever arkadaşlarımı bilgilendirmek ve uyarmak istiyorum.
Bunu ilk zaten Twitter'da paylaşmıştım. Abdurrahman DİLİPAK'a ithaf edilmiş bu paylaşım ancak gerçekle alakası yok. Peki bu nasıl mı yapılabiliyor? Çok çok basit. Bu konuda da bir paylaşım yapmıştım. Buraya tıklayıp okuyabilirsiniz.

Tekrarlıyorum; lütfen siz siz olun her gördüğünüze inanmayın. Gördüğünüz yer sosyal medya ise o zaman daha da şüpheci olun. 

Bizim Yöneticiyi Anlayan Beri Gelsin!

Site yöneticimiz var ve yıllardır da koltuğu bırakmıyor. Bir ara başkası devraldı ama adama psikolojik baskı uyguladılar, tekrar eski yönetici başa geldi. Hiçbir işi şeffaf değil, tüm işleri gizli kapaklı hallediyor. Yönetimdekiler de ayrı bir âlem. Yöneticimizin bir diğer kusuru ise yazmada çok iyi değil. Tüm mesajları farklı anlamlar içerebiliyor. Kime okutsam farklı bir ...

Tam üstteki yazıyı yazıyordum ki birkaç gün önce Fazilet Takvimi'nde okuduğum şu hadîs-i şerîf aklıma geldi ve yazmaktan vazgeçtim:

Resûlullah Efendimiz sallallâhü aleyhi ve sellem buyurdular: “Her kim, Müslüman kardeşinin ayıbını araştırırsa, Allâhü Teâlâ da onun ayıbını ortaya çıkarır. Ve Allâhü Teâlâ her kimin ayıbını ortaya çıkarırsa, onu evinin içinde bile olsa rezil eder.” (Sünen-i Tirmizî)

Neyse geçelim bu konuyu. Unutun lütfen bizim yöneticiyi... :)

Çıkmaz Ayın Son Çarşambası = Pandemiden Sonra

Benim işim yeni müşteriler bulmak. Bunun için de o müşterileri bir ziyaret etmem, çaylarını içmem gerekiyor ancak pandemi döneminde bu çok mümkün olmuyor. Görüşme için kimse net bir tarih de vermiyor. İlk klasik cevap "pandemi geçtikten sonra görüşürüz" oluyor. Bence TDK bu kullanımı "çıkmaz ayın son çarşambası" deyimiyle eşanlamlı kabul etmeli artık. Pandeminin geçeceği mi var ki ya hu? Siz ne düşünüyorsunuz bu konularda? Düşüncelerinizi içinize atmayın, paylaşın; yorum yapın lütfen. Türkiye'nin Hollanda'yı 4 - 2 yendiği geceden yazıyorum. :)