Dünyanın En Büyük Mağarası


Vietnam’da, başkent Hanoi'nin 450 km güneyinde bulunan Quang Binh'deki millî parkın sınırları içerisindeki Son Doong mağarası, dünyadaki en büyük mağara olarak biliniyor. 1991 yılında Vietnamlı bir yerli olan Ho Khanh tarafından keşfedilen mağara, 7.2 kilometre uzunluğunda ve içine 40 katlı bir gökdeleni alacak kadar büyük. Büyüklüğü özel lazer ölçme aletleriyle saptanan mağara, öylesine büyük ki içinde kendine ait bir yağmur ormanı, büyük bir nehri ve küçük dağları var. Aynı zamanda başka bir ekosistem ve iklime ev sahipliği yapan mağaranın, daha büyük bir bölümünün keşfedilmediği ve içinde bambaşka canlı organizmalarının olduğu belirtiliyor.

Fiyat Artışlarına Farklı Açıdan Bir Bakış
Son zamanlarda bu tespit gerek görüntülü bir şekilde gerekse üstteki gibi yazılı bir şekilde paylaşılıyor sosyal medyada. Hatta video olarak ben de Tiktok'ta paylaşmıştım. Onu da aşağıya ekliyorum.
@rehitublog

##tamisabet bir açıklama Hayatü's-Sahabe kitabının yazarından. Siz ne dersiniz bu konuda? ##enflasyon ##pahalılık ##sohbet ##vaaz ##zamlar ##artışlar

♬ orijinal ses - rehitublogPeki siz ne düşünüyorsunuz bu fiyat artışları ile ilgili? Neden böyle oluyor? Evet sadece Türkiye'de değil tüm dünyada benzer sıkıntılar var ve daha da kötüsü olacak bundan emin olun. Kıtlık bile başlayacak. Neler yapılabilir en az etkilenmek için? Sizin düşünceleriniz nedir?

Bu yazımı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz bundan sonraki yeni yazılarımı kaçırmamak için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.