Yeni Yıl Yeni Tema

Evet 2021 nasıl geçer ki vs. derken plandeminin gölgesinde yine hızlıca geçti gitti. Eski yılın sonunda - yeni yılın başında yine tüm günahlar ayyûka çıktı. Bunu maalesef ki normal kabul eder hâle de geldik. "Biz Noel kutlamıyoruz, Christmas falan da değil bu!" diyerek sanki içki içmek, sağa sola zarar vermek, elâlemin namusuna göz dikmek normalmiş gibi kabul etmemizi bekliyorlar. Normal kabul etmiyorum, kutlayanlara vs. de bir şey demiyorum. Bu devirde herkes her şeyi biliyor; nasihat kâr etmiyor. Emr-i bi'l ma'rûf - nehy-i anil münker yapmak gerçekten çok zor. Kalbimizle buğz etmekten başka bir şey gelmiyor elden. Hakkımızda hayırlısı. 

Hani normalleştiriyorlar dedim ya, buna bir de isim bulmuş CHP Grup Başkanvekili Özgür ÖZEL. Ne demişti hatırlayalım:

"Bu ülkede yılbaşı gecesi aldığı bir bileti kumar görmeyen, bir iki kadeh içkiyi günah saymayan, bu ritüeli yaşayan bir Anadolu Müslümanlığı var."
Böyle bir dünya yok kardeşim. Kumar da haram da günah da tanımları net olarak yapılmış terimlerdir. Üzerinde tevile ihtiyaç yoktur. Hele hele o kadîm Anadolu'nun adını böyle bir terime alet etmek de büyük hadsizliktir. Günah olduğunu kabul edip kendi nefsimin kölesi olmuşum demek lâzım. Günah saymıyoruz derseniz hafazanAllah dinden çıkarsınız. 

Tema Değişikliği

Temanın değiştiğini fark etmişsinizdir sanırım. Özellikle direkt bu sayfaya gelen arkadaşlarım, anasayfaya bakıp tekrar gelebilirlerse sevinirim. Daha üzerinde düzenlemeler yapacağım ama bu hâliyle bile içime sindi benim. Ya siz beğendiniz mi?

Her Pazar Bilgi Yarışması


Her Pazar saat 22:00'de Telegram grubumda bilgi yarışması düzenlemeye başladım. İlki bu akşam. Katılmak isterseniz lütfen buraya tıklayarak gruba dâhil olunuz. 

Gereksiz Bir PostaneHemen hemen tüm sosyal medyalarda @rehitublog adıyla yer alıyorum. "Bilgi & İyilik Yayıcı" sloganımın gereği olarak yaptığım paylaşımlarımda bazen #gereksizbilgi olarak nitelendirilebilecek paylaşımlar da yapıyorum. Onlardan biri de üstte mesela. :) Takip edin, gerekli - gereksiz tüm bilgilere erişin. :)

Zekat - Sadaka


Her zaman ettiğim duâlardan birisidir "Allâhım bana bol bol zekat verebilmeyi nasip et." Henüz gerçekleşmedi ama bir de sizler bana günahsız bir ağızla duâ ederseniz ve Rabbim de uygun görürse gerçekleşecektir.

********

Yine ortaya karışık bir yazı oldu. Üstte hayırlı Cumalar yazıyor ama ben size hayırlı bir Pazar diliyorum. 

Bu yazımı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz bundan sonraki yeni yazılarımı kaçırmamak için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.