2021'in En İyi Akülü Vidalama Aleti: Milwaukee M18 FID2

Recep Hilmi TUFAN | rehitu.com
By -
13
9 Haziran 2021'den beri Milwaukee'nin Türkiye distribütörü Center A.Ş.'de çalışıyorum. Milwaukee, akülü ve elektrikli el aletlerinin yanı sıra aksesuar diye nitelendirdiğimiz yardımcı el aletlerinde dünyanın en iyi markalarından bir tanesi. Son yıllarda iş güvenliği grubuna yönelik de çok kaliteli ürünler üretiyorlar. İşte ben de bu ürünleri hem daha iyi öğrenmek hem de bu kaliteli ürünleri paylaşmak için farklı sosyal mecralarda @hergune1Milwaukee hesapları açmıştım. Dün akşam itibariyle ise @rehitublog haricindeki tüm yan sosyal medya hesaplarımı kullanmamaya karar verdim. Çok dağılıyorum maalesef. O yüzden de o adlarını eşimin dahi bilmediği o yan hesaplarda yaptığım paylaşımları @rehitublog sosyal medya hesaplarında, rehitu.com ve forum.rehitu.com üzerinde yapmaya karar verdim. Blogları ve ana hesapları canlandırma vakti!

"Kimse ayranım ekşi demez." tabii ki ancak Milwaukee kalitesi kesinlikle tartışılmaz. Türkiye'de ise marka bilinirliği biraz düşük. Buna rağmen her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor Milwaukee ürünleri. 

2008'den beri faaliyetlerini sürdüren ProToolReviews platformunun yaptığı 2021'in en iyi akülü vidalama aleti ile ilgili araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Araştırma kapsamında ele alınan markalar ve modelleri aşağıdaki gibi:


* Araştırmada kullanılan Dewalt DCF887 20V akü ile çalışıyor ancak Türkiye'de 18V akülü olarak geliyor.

Üstteki markalar alfabetik olarak sıralanmış. Bakalım aşağıdaki videoyu izleyince sıralama nasıl değişiyormuş görelim:


Ben yine de buraya da yazılı olarak geçeyim videoda çıkan sonucu:

10. Bosch (8,9/10)
9. Hilti (9,2/10)
8. Metabo SSD (9,2/10)
7. Kobalt (9,3/10)
6. Dewalt 9,4/10)
5. Metabo HPT (9,4/10)
4. Ridgid (9,5/10)
3. Makita (9,6/10)
2. ile 1. Flex ve Milwaukee (9,7/10)

Flex ve Milwaukee markasına ait akülü vidalama aletlerinin puanları aynı. O yüzden tek bir birinci seçilmemiş ancak Milwaukee'nin öne çıktığı noktalar daha fazla. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? Bu sektöre yeni girdim ancak bildiğim kadarıyla Kobalt ve Flex markaları Türkiye pazarında yer almıyor. 

Bu tarz yazılarımın devam etmesini istiyorsanız yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Milwaukee ile ilgili her türlü sorularınızı da bana ulaştırabilirsiniz. 

Yazıyı parça parça zamanlarda tamamlayabildim. Kopukluklar varsa kusura bakmayın. Kalın sağlıcakla...

Bu yazımı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz bundan sonraki yeni yazılarımı kaçırmamak için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.

Yorum Gönder

13Yorumlar


Yorumlarınızla yazıma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Forum'a da beklerim...

 1. Yanıtlar
  1. Yazıyı güncelleyip M18 FID2'nin fotoğrafını eklemek gerek. :)

   Evet oldukça pratik ve küçük bir cihaz.

   Sil
 2. Öncelikle blogları yada diğer sosyal medya hesaplarını bir yerde toplamak bence gayet iyi bir tercih:) Konular belki birbirinden çok alakasız ama farklı alt menüler oluşturarak paylaşmak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen hocam. Çok dağılıyorum maalesef. Böyle daha iyi oldu...

   Sil
 3. Tam da şarjlı vidalama aleti ararken bu yazıyı görmem. :)
  Taşınmadan önce bir adet şarjlı vidalama edineceğim. Biraz inceleyeyim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası buradaki cihazlar bir ev kullanıcısı için gereksiz profesyonel ve pahalı olabilir. O yüzden sizler daha düşük torklarda 12V vidalamalara bakmalısınız. Net alıma karar verdiğinizde yardımcı olurum yine.

   Sil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Bize de lazım ama çok pahalı olduğu için yanaşılmıyor,darbeli düşük torklarda çalışanlar biraz daha dayanıksız diye biliyom ama pek emin değilim bu konuda, sert vidalama işini bile kolaylıkla yapabilenler daha yüksek darbeli olanlar mı,bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin bahsettiğiniz konu tork gücüyle alakalı Ertuğrul Bey. 135 Nm tork üreten matkabımızın hem darbeli hem de darbesiz versiyonu var mesela.

   Sil
  2. Anladım tork gücüyle alakalı o zaman..Tşkr ederim.. 😊

   Sil
 6. Milwaukee bu markadan hiç memnun değilim Hilti'yi tutmuyor sıkma ve matkaplarda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ankara Bölge Sorumlusu arkadaşımı yönlendireyim isterseniz tarafınıza. Memnuniyetsizliğinizi çözmek isteriz.

   Sil
Yorum Gönder

#buttons=(Anlaşıldı, Tamam!) #days=(20)

Bu blogda çerezler kullanılmaktadır. Şimdi Kontrol Et!
Ok, Go it!