2021'in En İyi Akülü Vidalama Aleti: Milwaukee M18 FID2

9 Haziran 2021'den beri Milwaukee'nin Türkiye distribütörü Center A.Ş.'de çalışıyorum. Milwaukee, akülü ve elektrikli el aletlerinin yanı sıra aksesuar diye nitelendirdiğimiz yardımcı el aletlerinde dünyanın en iyi markalarından bir tanesi. Son yıllarda iş güvenliği grubuna yönelik de çok kaliteli ürünler üretiyorlar. İşte ben de bu ürünleri hem daha iyi öğrenmek hem de bu kaliteli ürünleri paylaşmak için farklı sosyal mecralarda @hergune1Milwaukee hesapları açmıştım. Dün akşam itibariyle ise @rehitublog haricindeki tüm yan sosyal medya hesaplarımı kullanmamaya karar verdim. Çok dağılıyorum maalesef. O yüzden de o adlarını eşimin dahi bilmediği o yan hesaplarda yaptığım paylaşımları @rehitublog sosyal medya hesaplarında, rehitu.com ve forum.rehitu.com üzerinde yapmaya karar verdim. Blogları ve ana hesapları canlandırma vakti!

"Kimse ayranım ekşi demez." tabii ki ancak Milwaukee kalitesi kesinlikle tartışılmaz. Türkiye'de ise marka bilinirliği biraz düşük. Buna rağmen her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor Milwaukee ürünleri. 

2008'den beri faaliyetlerini sürdüren ProToolReviews platformunun yaptığı 2021'in en iyi akülü vidalama aleti ile ilgili araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Araştırma kapsamında ele alınan markalar ve modelleri aşağıdaki gibi:


* Araştırmada kullanılan Dewalt DCF887 20V akü ile çalışıyor ancak Türkiye'de 18V akülü olarak geliyor.

Üstteki markalar alfabetik olarak sıralanmış. Bakalım aşağıdaki videoyu izleyince sıralama nasıl değişiyormuş görelim:


Ben yine de buraya da yazılı olarak geçeyim videoda çıkan sonucu:

10. Bosch (8,9/10)
9. Hilti (9,2/10)
8. Metabo SSD (9,2/10)
7. Kobalt (9,3/10)
6. Dewalt 9,4/10)
5. Metabo HPT (9,4/10)
4. Ridgid (9,5/10)
3. Makita (9,6/10)
2. ile 1. Flex ve Milwaukee (9,7/10)

Flex ve Milwaukee markasına ait akülü vidalama aletlerinin puanları aynı. O yüzden tek bir birinci seçilmemiş ancak Milwaukee'nin öne çıktığı noktalar daha fazla. Sizin tercihiniz hangisi olurdu? Bu sektöre yeni girdim ancak bildiğim kadarıyla Kobalt ve Flex markaları Türkiye pazarında yer almıyor. 

Bu tarz yazılarımın devam etmesini istiyorsanız yorumlarda belirtirseniz sevinirim. Milwaukee ile ilgili her türlü sorularınızı da bana ulaştırabilirsiniz. 

Yazıyı parça parça zamanlarda tamamlayabildim. Kopukluklar varsa kusura bakmayın. Kalın sağlıcakla...

Bu yazımı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz bundan sonraki yeni yazılarımı kaçırmamak için buraya tıklayarak abone olabilirsiniz.
Kategoriler