Ana içeriğe atla

Nitelikli

Cüzdan Duâsı Gerçek mi?

Geçen Cuma günü, Ramazân-ı Şerîf'in son cuması, baldız bir mesaj iletti ve "Böyle bir şey var mı?" diye sordu. Etrafımda azıcık meraklı ve azıcık hoca olarak tanındığım için bu tarz sorular gelir bana zaman zaman. Severim de zaten bu tarz soruların peşine düşmeyi. Gelin birlikte bakalım o mesaja ve yazımıza devam edelim:

Görselde de yazdığı üzere Ramazân ayının son cuma günü selâ ile ezân-ı Muhammedî arasında Araf Sûresi'nin 10. âyeti ile Sâd Sûresi'nin 54. âyeti birlikte yazılır ve cüzdan içine konulursa hiç çıkartmamak kaydıyla para sıkıntısı çekilmeyeceği iddia ediliyor. 
Ben biraz araştırdım ve internette bu duânın cüzdan duâsı olarak geçtiğini bolluk, bereketlik için uygulandığını öğrendim. Kimisinde farklı şartlar var. Mesela diyor ki bir yıl sonra yine aynı vakitte yani Ramazân-ı Şerîf'in son cumasında selâ ile ezân arasında eskisi çıkarılıp suya atılacak ve yerine yenisi koyulacakmış. Kimisi vakti geniş tutmuş selâdan ikindi vaktine kadar demiş. Kimisi …

Ölücüler ve Kampanyacıların Takip Ettiği Sımsıcak Fırsatlar

Önceleri beni takip edenler bilir. Daha önceki yazılarımda da yazmıştım zaten. Önceden Bedava Yaşıyoruz diye blogger üzerine kurulu bir websitem vardı ve burada kampanyaları, indirimleri, fırsatları takipçilerle paylaşırdım. Hatta firmalarla anlaşıp hediyeler de dağıtırdım ancak onu da bir süre sonra kapattım diğerleri gibi. Maalesef. :(

O siteyi kapatınca fırsatları takip etmeyi bırakmadım tabii ki. Kendi kullanımım için ve yararlanmak için fırsatları, kampanyaları takip etmeye devam ettim. Peki bu tarz fırsatları, kampanyaları nerelerden takip edebiliriz? İşte aşağıda benim bizzat takip ettiğim mecraların listesi var.

* Donanım Haber Sıcak Fırsatlar
Bu forumun takipçileri kimileri tarafından "ölücüler" diye nitelendirilirler. Aslında haksız da değillerdir. Bu forumda ucuz ve sıcak tüm fırsatları görebilirsiniz. Bir indirim olsa yüzlerce kişi saldırır ve diğerlerine hiçbir şey kalmaz. Ben de bu grubun içindeyim aslında. Bazen kendimi gaza gelmiş de hissederim ancak cidden çok uygun fiyatlara sahip olabilirim istediğim ürünlere bu forum sayesinde.

Geçenlerde bir üye, bir sitenin açığını yakalamış ve normalde 2. üründe %50 indirim olacakken ilk üründe de sepette %50 indirim olduğunu keşfederek foruma yazmış. Onlarca kişi bu fırsattan yakalanmış. Bir üyenin yorumu beni güldürmüştü. :)


* Hergün Kampanya Forum
Burası Donanım Haber Sıcak Fırsatlar'dan biraz daha farklı. Bu forumda çoğunlukla firmaların başlattığı çekiliş kampanyaları yer alır. Bu kampanyalara katılarak bedava ürün kazanmaya çalışır buradaki ürünler. Bir firmanın vereceği bir hediye için ihtiyacı olmadığı halde binlerce ürün satın aldığını söyleyenler de mevcut. Buraya da bakarım zaman zaman.

Benim yoğunlukla takip ettiğim platformlar yukarıdaki ikisi. Sizin bildiğiniz benim gözden kaçırdığım platformlar varsa yazar mısınız?

 Bu tarz platformları kullanarak istediklerime avantajlı fiyatlara sahip olduğum için zaman zaman arkadaşlarım sitem eder ve neden bize haber vermedin derler. Ben de bunun önüne geçmek için bir Facebook grubu açtım. Herkese açık olan gruba Sımsıcak Fırsatlar adını verdim. Grup kurmamın amacı her katılan kendi gördüğü ve yararlandığı fırsatları paylaşabilsin ve yorum yapabilsin diye.

https://www.facebook.com/groups/simsicakfirsatlar/

Daha yeni kurduğum bu grubu sizlerin de teşrifi bizi memnun edecektir efendim. :)
Yorumlar

 1. Geçenlerde buna benzer paylaşım yapan bir sayfa görmüştüm instagramda, ismini hatırlayamadım. Açıkçası ben ilgilenmiyorum pek bu konularla ama matbuu.comun instagram sayfasında sıkça çekiliş yapılıyor, o özellikle dikkatimi çekmişti. Belki işinize yarar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çekiliş yapan sayfa çok evet. Ben çok fazla bakamıyorum öyle çekilişlere. En iyisi benim için DH Sıcak Fırsatlar.
   Yorum için teşekkürler...

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Dahe yeni başladık çok hareketli değil ama beklerim muhakkak. :)

   Sil

Yorum Gönder

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar