Hırsız (Ç)Almaz / Aldatan Kavunu

Siz daha önce duydunuz mu hırsız almaz / hırsız çalmaz / hırsız aldatan kavununu? Ben duymamıştım ve ilk defa Metro Market'in katalogunda gördüm. Bu tarz kavun yemişimdir sanırım ancak adına yukarıdaki isimlerin verildiğini ilk defa duydum ve #BirYaşımaDahaGirdim!


Bu aşırı lezzetli kavunun içi güzel. Siz de dış güzelliğe değil de iç güzelliğe önem veriyorsanız bu kavuna bir şans vermelisiniz. Dışı kabağa benzediği için evde kalmış bu içi güzel kavunlarımızı tipi güzel kavunlara tercih etmelisiniz. Bu tercihinizde yanılmayacaksınız ve tekrar tekrar yemek isteyeceksiniz. 

Dış görünüşünden dolayı hırsızların bile rağbet etmediği bu kavun marketlerde fiyatıyla kendinden söz ettiriyor. Nâdir bulunan bir eser gibi diğer kavunlara göre fiyatı iki misli. 

Anavatanı Balıkesir Gönen ile Çanakkale Yenice - Biga civarı imiş. Şu an bu yazıyı Balıkesir'den yazıyorum. Yarın denk gelirsem alıp götüreyim bari eve. Burada bulamazsam Metro'ya bir göz atarım artık.

Yukarıda da yazdığım gibi bu kavun türüne herkes çeşitli isimler koymuş. Hırsız Almaz diyen de var ileri gidip Hırsız Çalmaz diyen de var. Bana en yakını Hırsız Aldatan geldi nedense. Annesinin göster ama öptürme dediği kız gibi kendisini koruyor bu kavun da. :) 

Kavun hakkında bilgi ararken Aşçı Fok diye bir bloga/siteye rastgeldim. Basında da yer alan kitapları olan birisi imiş Aşçı Fok lakabını kullanan Nurdan ÇAKIR TEZGİN. Onun Hırsız Aldatan Kavunu ile ilgili yazısını da buradan okuyabilirsiniz.

Siz daha önce yediniz mi veya duydunuz mu kavunu? Sizin de dış görünüşüne aldanıp yediğinizde mest olduğunuz örnekler var mı?
Kategoriler