Şehidimizin Adı Ömer, Soyadı HALİSDEMİR

15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinde önemli rol oynayan isimlerin başında geliyor şehidimiz Ömer HALİSDEMİR. Hz. Allah bu millete tekrar böyle acılar yaşatmasın ve bu vatan uğruna şehit olmuşlara rahmetiyle muamele eylesin; gazilerimize de şifalar ihsan eylesin.


Ömer HALİSDEMİR şehidimiz öyle sıradan bir şehit değil. Adını şanlı tarihimize yazdırmış birisi. O yüzden de adını en doğru şekilde bilmeliyiz. Medyada şehidimizin adı Ömer Halis, soyadı DEMİR imiş gibi paylaşımlar yapıldı en başından beri. Bu yüzden de doğan çocuklara Ömer Halis ismi verildi. Böyle yapılması çok güzel bir şey. Şehidimizin ismi yaşatılsın tamam ama doğru ismi yaşatılsın. Ben bu konuda birkaç gün önce tweet atmıştım. Bu tweetimi eleştiren bir arkadaşım da oldu:

Ancak bu sabah Alem FM'de Adem METAN Show'a katılan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN de konuşmasında "Ömer Halis'ler..." diye bir ifade kullanınca bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.

Şimdi bu yüce kahraman şehidimiz tarih sayfalarına geçecek. Buralarda da en doğru adıyla anılması gerekmektedir. Yani olay o kadar da basit bir yanlışlık değil yani. Herkes aynı yanlışı yapıyor. O yüzden tekrarlıyorum. Şehidimizin adı Ömer, soyadı HALİSDEMİR. Lütfen kayıtlara da böyle geçsin!