Neler Oluyor Hayatta?

Konu bulmakta en çok zorlandığım blogum olmaya başladı ana blogum rehitu.com. Sizlerin de bildiği üzere bir sürü alt alanadı ile kullandığım blogum var ve o bloglar niş blog diye tabir edilen tek bir tema üzerinde ilerliyor. Öyle olunca da o bloglara konu bulmak daha kolay oluyor ancak rehitu.com'a son iki seferdir konu bulamıyorum. Aslında bir yöne de iyi oluyor. Bu ana blogumu biraz daha kişisel konular için kullanıyorum ve siz blogcu arkadaşlarımla hasbihâl ediyorum. Bu arada belirtmeden geçmeyeyim ben diğer tüm bloglarımda da bu kişisel dili bırakmıyorum. Onları da bir site havasında değil de blog havasında yazıyorum. 

***

Haydi başlayalım mı hasbihâle? 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bazı firmalar pazartesiyi de birleştirdi ve 4 gün tatil yapacaklar. Siz o şirketlerin mensuplarından mısınız acaba? Biz maalesef o seçilmiş gruptan değiliz. Pazartesi çalışacağız. :( Yine de şükretmek lâzım. Hizmet sektöründe olup da bugün de çalışan tanıdıklarım var etrafımda. 

***

Dün gece herkes yattıktan sonra önce zil çaldı. Kapı deliğinden baktım site içerisinde bir curcuna var demek ki bize yanlışlıkla bastılar deyip bilgisayar başına geçtim. 2 dakika sonra da kapı tıklatıldı. Kapı deliğinden bakıyorum kimse yok ama tahmin ettim ve tahminim de doğru çıktı. Gelenler bir sürpriz yapıp taa Afyon'dan bizleri görmeye gelen kayınpederim ve kayınvalidem idi. Çok memnun olduk. Hemen uyandırdım 15 dk önce uyuyan eşimi ama sanki 1,5 saattir uyuyormuş gibi dalmıştı o da. Çatkapı çıkıp gelen ve sizlerin 32 dişinizi gören sevdikleriniz olsun sürekli hayatınızda.

***

Ben pazartesi çalışacağım yazdım ama çarşamba çalışmayacağım. Çarşamba günü için izin istedim. 1 ay önce randevu aldığımız EEG'nin randevusu var saat 9:00'da Bursa Şehir Hastanesi'nde. Oğlum girecek EEG'ye ve küçük olduğu için uyurken çekelim demişler. O yüzden gece bir ayar çekip onu uyandırmamız gerekecek ve sonrasında ise saat 9:00 gibi EEG'de uyuyacak şekilde ayarlamamız gerekecek. EEG'yi daha önce duymamıştık biz. İlk defa deneyimleyeceğiz. Daha önce böyle bir aletle tetkik edilen biri var mı aramızda? Çocuk Nörolojisi sevk etti bizi. Kayra Eymen önceden boynunu çok hareket ettiriyordu sonradan ise ellerini ve ayaklarını bileklerinden sallayıp duruyor. Başka bir doktor da Romatoloji uzmanına gösterin dedi. Bakalım EEG sonucuna göre hareket edeceğiz. Tavsiyeleriniz varsa dinlerim bu konuda.


***

Son yazımda temamdaki sıkıntılardan bahsetmiştim. Gelen yorumlara istinaden Google Adsense otomatik reklamların gösterimini kaldırdım. Asıl sıkıntım olan başlık kısmını ise çözemedim. Bir logo eklemeye çalıştım o da olmadı. Umarım tekrar tema değiştirmek zorunda kalmam. Tüm bloglar için zor oluyor ya hu tema değiştirmek. :)

***

Blog dünyası için yaptıkları çalışmaları gıpta ile izlediğim Facebook'taki Büyük Blog Yazarları Birliği'nin düzenlediği 2. Geleneksel Anket Etkinliği'nde dün oylanma sırası rehitu.com'da idi. Rakiplerim ise ensonbaski.com ile sevilcevirgen.blogspot.com idi. Benim de şahsen beğendiğim bu 2 blog arasından sıyrılmak beni sevindirdi açıkçası. Orada da İşBuFikirBu blogunun sahibi Erhan Bey bir logoya ihtiyacım olduğunu yazmış. Var mı bu konuda bana yardımcı olabilecek bir arkadaş? Bana logo yapana 100 kuruş vereceğim! :)

***

Bendeki havadisler bitti. Ev halkı da uyandı zaten. Hanım kızmadan kaldırayım ben şu bilgisayarı.