PayPal Bakiye Ödemesi ile İlgili Mailler Güvenli mi?

Sizlerin de bildiği üzere PayPal, Türkiye'deki müşterilerine hizmet vermeyi çok uzun zaman önce (2016) durdurmuştu. Uluslaraarası arenada kullanılabilmesine rağmen Türkiye'de kullanımının yasak olması can sıkıcı idi. Yerine alternatifler de bulunca zamanında kullanmayı bırakmıştım. Mart başından beri haftada bir iki kez aşağıdaki gibi mail geliyordu bana. PayPal'da bakiyemin kaldığını bile hatırlamıyordum açıkçası.17,84₺ bakiyem kalmış PayPal'da maile bakılırsa. Ben de baktım dikkatlice maile ve gönderen mail adresi (do.not.reply@hyperwallet.com) olunca açıkçası bir siber saldırı olabilir diye düşünüp "Bakiyemi Çek" yazısına tıklamadan maili sildim. Yukarıda da dediğim gibi aynı mail birkaç defa daha gelince Google Amcama Sordum. Google Amcam'a göre bu mailde bir sıkıntı yokmuş. PayPal, HyperWallet adıyla mail atınca bizi boş yere telaşlandırmış aslında.

Neyse Google Amcam'a güvendim ve son gelen maile tıkladım 17 Mart günü. PayPal'ın sitesine yönlendirildim ve oraya IBAN numaramı girdim 17,84₺'yi göndermeleri için. Sonrasında tekrar mail geldi ve işlemin onaylandığını yazdı. Bir gün sonra da yani 18 Mart'ta da para hesabıma geçti.

Benim gibi PayPal'dan bu şekilde mail alanlar varsa hiçbir tereddütte kalmadan maile tıklayıp gereken işlemleri yapabilirler. Mail gelmediyse direkt kendileri girip bakabilirler eğer daha önce PayPal kullandılarsa. Benim bakiyem çok fazla değildi ama bakiyesi çok olanlara yazık olmasın. HyperWallet kısmını görünce insanlar bence çekiniyorlardır ancak dediğim gibi bir blogcu olarak ben denedim ve ödememi aldım. Yazıyı da biraz geç yazdım ben ama eğer düşünüyorsanız acele edin çünkü sadece 6 gününüz kaldı. Nisan 1'de şakalanmayın bu konuda. :)

Hâlâ foruma gelmeyen arkadaşlar var aramızda. Çıkın çıkın gelin şu foruma: forum.rehitu.com

Koronasız günler dilerim!
Kategoriler