Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

Ne Kadar Emlak Vergisi Ödeyeceğim?

Mart ayı geldi çattı. Bildiğiniz üzere Mart'ın 25'ine kadar kira geliri beyanlarının verilmesi gerekiyor. Maliye'nin sıkı takibiyle son yıllarda yanlış kira geliri beyan edenler yüksek cezalara çarptırıldı. Aşağıdaki tabloyu kirada olan bir konutunuz varsa vergi hesabını yapmak için kullanabilirsiniz. 300,00 TL'ye kiraya verdiğiniz bir konut için tarafınıza herhangi bir vergi tahakkuk etmiyor. Kira geliri yükseldikçe verginin bir aylık kiraya oranı da artıyor.


Yukarıdaki tabloda yer almayan ara kira bedellerinin hesaplanması için yorum bırakabilirsiniz. Mesela aylık kira bedeli 440,00 TL olan bir konutunuz için ödemeniz gereken vergi 189,00 TL'dir. 

Yorumlar

 1. Şimdi millet evini 300 liradan yukarı kiraya vermez. :) Bazıları da hiç vermez. Ev 10 yıl boş kalır da bir tane kiracı girmez. :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu rakamlar 2 sene önce geçerliymiş teyzo. Şimdi nedir son durum bilemiyorum ama 300,00₺'ye kiralık ev yok buralarda artık. :) 4 katına ben oturuyorum...

   Sil
  2. Buralarda da 300'e ev yok. Yalnız demek istediğim, vergi verme konusuna gelince kiralık evlerin, resmiyete gelince ya kiraya verilmemesi ya da 1000 lira olan kiranın 600-700 gibi gösterilmesi...

   Sil
  3. O yıllardır var teyzo aynen!

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar