Tuvalet Eğitimi Maceralarımız

Kayra Eymen artık 2,5 yaşında ve geçen hafta itibariyle tuvalet eğitimi başladı. Korktuğumuz gibi olmadı ve oldukça başarılı bir eğitim döneminden geçiyoruz. Tuvaleti geldiğinde hemen söylüyor. İlk başlarda büyük tuvaletini yapmamakta ısrar etti ancak şimdi onu da atlattık. Bir diğer sıkıntımız da geceleri yatmadan önce uykusu çok geldiyse tuvalete girmemek için inat ediyor. Bu yüzden birkaç defa altını ıslattı gece.

Başkalarının dediği gibi eve kilitli de kalmadık. Annesi yanında pet şişe ile geziyor. Benden seyyar tuvalet istedi ancak alamayacağımı söyledim. İstediği lazımlık şöyle bir şey ancak biraz da gereksiz gördüğüm için almadım.

Neyse şu an pet şişe işimizi görüyor. Tenhalarda hallediyoruz işimizi. :)

Evimizin yakınlarına alışveriş için çıktığımızda iki firmanın da yaklaşımlarını paylaşmak istiyorum sizlerle. Birisi geçen hafta oldu. Evimizin hemen dibindeki Millet Mahallesi Migros'a gitmiştik. Orada Kayra Eymen'in tuvalet ihtiyacı gelince hemen görevliye söyledik. O da yasak ama mağaza müdürüne söyleyin dedi ve onu çağırdı. O da sağolsun anlayış gösterdi ve lavaboyu kullanmamıza izin verdi.
Aynı olay bugün de Migros'un çaprazında yer alan Tedi'de başımıza geldi. Elimizde birkaç parça ürün de varken tuvalet ihtiyacımız geldiği için çalışanlara arz ettik. Yasak olduğunu söylediler durumuzu açıklayıp birkaç defa rica etmemize rağmen. Öyle olunca elimizdekileri de bırakıp mağazadan ayrıldık. Kayra Eymen'in elinde rüzgar gülü kalmış. Hemen dönüp 2,00 TL ödeme yaptım. 3 bayan var mağazada 3'ü de girdiğimizden beri aralarında muhabbet ediyorlardı. Elimizde götürdüğümüz rüzgar gülünü bile fark etmemişler. Geri döndüğümde de bu neyin parası dediler. Öyle olunca biraz verip veriştirdim kendilerine.

Neyse ki Kayra Eymen, tuvaletini tutabiliyor da koşa koşa eve geldik ve işimizi hallettik. Bir daha da Tedi'den alışveriş yapmam diye düşünüyorum. Hâlden anlamak gerekiyor diye düşünüyorum. Muhakkak üst yönetimden böyle bir yasaklama getirilmiştir ancak karşıdakiyle empati kurup hareket etmeliler diye düşünüyorum. Bir de müşteri varken kendi aralarında konuşmaları artık bırakmalı ve müşteriyle ilgilenmeleri gerekiyordu. Bilmem yanlış mı düşünüyorum? :)

Kategoriler