Ana içeriğe atla

Nitelikli

"Hristiyan Olabilirim Ama Örnek Aldığım Tek İnsan Hz. Muhammed'dir."

Sizce üstteki söz kime aittir? Bu bir futbolcu. Peki hangi ünlü futbolcu böyle bir şey söylese biz Müslümanların daha çok hoşuna gider?
Cristiano RonaldoLionel MessiRobert LewandowskiNeymarKevin De BruyneSanırım yukarıya yazdığım isimler hepinizin aklına gelen ilk cevaplardandır. Bu güzel söz maalesef bu üstteki 5 futbolcudan birine ait değil ancak birileri daha fazla takipçi kazanmak, daha fazla ilgi çekmek için üstteki sözü Cristiano Ronaldo'ya atfetmiş. Üşenmemişler bir de görsel hazırlamışlar aşağıdaki gibi:

Bunda Cristiano Ronaldo'nun çok sevilmesinin yanısıra İsrail'e karşı Filistinlileri desteklemesi; pandemi sürecinde Kur'ân-ı Kerîm okumaya başladığını açıklaması vs. de etkili olmuştur diye düşünüyorum.

Cristiano Ronaldo'nun İslâmiyetle şereflenmesi tabii ki tüm Müslümanları sevindirir. Sadece Türkiye'deki Müslümanlar değil tüm dünya genelindeki Müslümanlar, Ronaldo'nun Müslüman olmasını istiyor sanırım ki dönem dönem üstte bizim Türk arkadaşların ya…

Vergi Cenneti Türkiye

Ülkemizin tam bir vergi cenneti olduğu konusunda herkes hemfikirdir herhalde. İktidarlar değişse de bu gerçek hiçbir zaman değişmiyor. Sağ parti de gelse sol parti de gelse bu düzen böyle kurulmuş deyip böyle devam ediliyor.

Ülkemizin vergi cenneti olduğunu eskiden beri biliyorduk zaten ancak en son dün akşam, Twitter'da da takip ettiğim Vergi Uzmanı Ozan BİNGÖL'ün twitleri ile tekrar bu gerçekle yüzleşmiş oldum ve bloga da yazmayı düşündüm. Aşağıda Ozan BİNGÖL'ün twitlerini gördükçe artık çıldırır mısınız, bir yaşınıza daha mı girersiniz, vergi cennetinde yaşadığınız için sevinir misiniz onu bilemem ama gerçekler acıtıyor nedense.Yukarıdaki twitte de göreceğiniz üzere devlet, %150 oranında vergi koyuyor 2000cc'lik bir otomobile. Arabayı üreten bu kadar kazanamazken devlet hiçbir şey yapmadan bu kadar kazanç sağlıyor. Böyle bir durumda devlet neden "yerli otomobil" üretmeye kalksın ki? Bu kadar kazanç sağlayamayacağı aşikâr!Telefonda devletimiz insaflı davranarak sadece %55 civarında vergi alıyor. Şükretmek lâzım o hâlde!


Az daha uğraşsak vergiyle çalışan araba icat edeceğiz ama imkanlar bu kadar el veriyor. Yazıktır, günahtır ya hu!Ozan BİNGÖL ağlanacak hâlimizi mizaha da vurarak anlatıyor ve maalesef bizi güldürüyor. Kendisini muhakkak takip etmelisiniz. Bilgileneceksiniz.

Sizin de Twitter'da muhakkak takip etmelisiniz dediğiniz birileri var mı? Varsa yorumda paylaşır mısınız? 

Yorumlar

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar