Ana içeriğe atla

Nitelikli

Dünyanın İki Farklı Yüzü Tek Fotoğrafta

Uğur GALLENKUŞ ismini daha önce duydunuz mu? Kendisi harika işler çıkaran, olaylara farklı bir bakış açısı ile yaklaşmamızı sağlayan, farkındalık oluşturan, kötünün yanında iyiyi, iyinin yanında kötüyü de görmemize vesile olan, işinde dünya çapında başarılı bir sanatçı. Ben kendisini ilk Quora'daki yabancıların paylaşımından görüp tanıdım. Paylaşımları tüm dünyaca ilgiyle takip edilen birisi. Tüm dünya onu takip ediyor çünkü ortaya koyduğu eserler herkesin ortak dili, ortak kaygıları. 
@ugurgallen kullanıcı adıyla kendisini Instagram'da takip edebilirsiniz. Ben şimdi kendisinin eski paylaşımlarından en çok ilgimi çekenleri, beni düşündürenleri sizlerle paylaşacağım. En güncel paylaşımları için lütfen Instagram'dan takip edin Uğur GALLENKUŞ'u. Bu arada GALLENKUŞ, 1990 Niğde doğumlu genç bir arkadaş. Bu derece güzel işlere imza atması çok sevindirici. 


Türkiye'deki Yabancı Hayranlığı

Beşiktaş taraftarıyım. Daha önce sanırım hiç futbol konularına girmedim o yüzden yazımın başında belirteyim dedim.

Galatasaray dünkü DG Sivasspor maçıyla ligde 3'te 3 yaptı. Tâbiri câizse doludizgin ilerliyorlar. Ancak dün akşamdan beri her yerde Bafétimbi Gomis konuşuluyor. Tamam konuşulsun ama bu arada bir kişiye ise haksızlık yapılıyor. O isim ise Tolga CİĞERCİ.

Gomis'in en çok konuşulduğu konu ilk 3 haftada 4 gole ulaşması ve her maçta gol atması. İyi de be kardeşim Tolga da aynısını yaptı. İkisinin de şu an ilk 3 hafta sonunda 4'er golü var. Bizde maalesef kendinden olanların yaptığı iyi şeyler göze görünmez ancak kötü bir durumda da linç kampanyası başlatılan ilk kişi o kendi canından olan kişiye karşı yapılır.

Bizde de sürekli eleştirilmesine rağmen Cenk TOSUN var. Ya bu adamı beğenmiyorsunuz ama adam takıma bir şekilde müthiş katkı sağlıyor. O yokmuş gibi niye davranıyorsunuz ki?

Bu hayatın her alanında böyle sanki. Birilerine fazla değer verirken diğerlerini gözardı etmekten bahsediyorum. Orta yolu bulamıyoruz sanki.

Yabancı hayranlığı da yine hayatımızın her alanında var. Yabancı futbolcu sınırlaması kalktığından beri takımlar altyapılarına önem vermemeye başladı. Kimse çekirdekten iyi futbolcu yetiştireyim diye ekstra gayret göstermiyor. Fenerbahçe Basketbol Takımı, Euroleague'i kazandı takımda Türk oyuncu yoktu.

Olimpiyatlarda Türkiye adına yarışan atletlerden kaç tanesi doğuştan Türk acaba? Sporcu devşirme konusu da bana saçma geliyor. Etiyopyalılar ve Kenyalılar iyi koşuyor evet. Türkler kötü koşuyorsa illâ oralardan koşucu bulup da vatandaşlık mı vermek lâzım? Bu konulardan anlamıyorum ancak kahvehanede  memleketi kurtaran amcaların düşündüğü gibi düşünerek böyle bir yorum getirdim konuya.

Dükkan isimlerindeki yabancı kelime hayranlığına da artık sonra değiniriz. Bu Cumartesi benden bu kadar. :)

Sizler ne düşünüyorsunuz bu yabancılara daha fazla değer verilmesi konusunda? Aile büyükleriniz sizin fikirlerinizden ziyade yabancıların fikirlerine daha fazla değer verdi mi hiç?

Bitirmeden önce son not: Bu yazıda "yabancı" kelimesi hem ırk/millet olarak başkalarını hem de en basit anlamda diğerlerini ifade edecek şekilde iki anlamda kullanılmıştır. :)

Yorumlar

 1. Türklerden tek farkları yabancı oluşu oysaki. Herkes aynı türden insan yani :) Bende bjk liyim. Asil tonları içinde barındırıyor 😁

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Annesi'nin Prensesi;

   Bu akşam Bursa'yı yenmemiz lazım. :)

   Sil
 2. haklısın tabiii. bi deee bi de gs li olarak seni daha da haklı bulduuum :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Deeptone;

   Teşekkürler. Ama bu sene de biz şampiyon olacağız.

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!

Popüler Yayınlar