Ayy Ben Şok; CepteŞok!

Benim gibi adamdan normal hayatta duyamayacağınız bir ifade (başlık) ile herkese merhaba! 

Bugün eleştirilerimin odağında Şok Marketler Zinciri'nin e-ticaret kanalı olan CepteŞok yer alacak. Kendisi ile tanıştığımızdan beri henüz alışveriş yapma şerefine nâil olamadık! Aslında alışveriş oldu da genelde bu alışveriş parayı alıp geri verme şeklinde oldu! Adamlardan bir şey alıyorum; parasını peşin veriyorum ama o aldığım şey ellerinde olmadığı için paramı tekrar geri alıyorum. Bu işlem 3 defa oldu; bakalım ne zamana kadar devam edecek!

Eski yazılarımı okuyanlar bilir ben bir Sıcak Fırsatçı'yım. Halk arasında bize "ölücü, bedavacı, bedava yaşayanlar, kampanyacı" vs. de denir. Hiçbirinden gocunmam ve işime devam ederim. Hatta çevrem de bu sıcak fırsatlardan yararlansın isterim ve çeşitli yollar denerim. Mesela en son Telegram'da Sımsıcak Fırsatlar kanalını açtım. Tüm gördüğüm fırsatları paylaşmıyorum çünkü o şevke getirecek bir takipçi kitlesi yok! Özlem ve Hamza ile birlikte 4 kişiyiz. Diğer arkadaş kim tanımıyorum. Okeye dördüncü olarak çağırmışlar sanki onu! Siz de aramıza katılmak isterseniz lütfen şuraya tıklayınız.

Gelelim asıl konuya. Cepteşok'u 3 defa kullandım üçünde de pürüz çıktı. En son geçen hafta yakaladığım sıcak fırsatı değerlendireyim diye düşündüm ve tanesi 20,00₺'ye Katlanır Plaj Koltuğu siparişi verdim 2 adet. Cepteşok'ta işleyiş şöyle:

Siz uygulama veya ceptesok.com üzerinden alışveriş yapıyorsunuz. Ödemenizi de yine kredi kartınızla yapıyorsunuz. Ancak ürünler size gelmiyor. Siz seçtiğiniz saatte seçtiğiniz Şok Market'e gidip hazırlanmış paketi teslim alıyorsunuz. 

Bu Katlanır Plaj Koltuğu eski bir aktüel ürün idi. Tüm şubelerde yoktu. Ben de çalışma sahamın içinde yer alan şubelerden alayım diye bakındım ve 2 ayrı şubeden birer adet sipariş verdim. Fiyat çok iyi olduğu için şubelerden ürün toplamak bana koymayacaktı. Hiçbir şubede de 2 adet birden yoktu zaten.

Şubelerden birinden sabahın erken saatlerinde mesaj geldi ve ürün ellerinde olmadığı için siparişi iptal ettiklerini belirttiler. Diğer şubeden cevap gelmeyince yakın olduğu için ben uğradım onlarda ise sistem açılmamıştı henüz. Telefondan gösterdim ve "Evet bundan bir tane var ama kırık." dediler. Muhtemelen merkeze kırık şeklinde bir geribildirim yapmadılar ve sistem stoklarında göründüğü için böyle bir yanlışlık oldu. Yardımcı olmak adına diğer şubelere soracaklarını söylediler. Sistem geldiğinde de ona göre bana dönüş yapacaklarını belirttiler ama birkaç saat sonra oradan da kötü haber geldi. Stokta yok deniyordu gene.

Yukarıda da gördüğünüz üzere CepteŞok'ta tüm siparişler iptal edildi görünüyor! İlk siparişimin iptal nedeni de siparişin içinde yer alan Ülker Olala'nın ellerinde olmaması idi. Tamam o kalsın diğerlerini alayım da diyemiyorsunuz ve tüm sipariş iptal ediliyor. (O zaman öyleydi; sonradan bir değişiklik oldu mu bilmiyorum.) Android uygulaması yüklenemiyordu ben plaj koltuğu aldığım gün. Bilgi almak için mobilden giriş yaptım ama çok vahim bir mobil siteleri var. Bir an evvel bunu da düzeltmeliler.

Siz hiç alışveriş yaptınız mı CepteŞok üzerinden? Yaptıysanız tecrübelerinizi paylaşır mısınız?