ClassDojo'dan Video İndirme Yöntemi

Recep Hilmi TUFAN | rehitu.com
By -
16
Oğlum Kayra Eymen bu sene kreşe başladı. Annesi de aynı okulda öğretmen. Sınıfları tabii ki farklı. Okulumuzun adı Özel Gülbahçe Anaokulu. Okulumuzdan ve yönetiminden memnunuz. 2 senelik bir okul ancak tecrübeli bir kadrosu var. Ufak tefek eksiklikler de giderilip daha iyi olacaklardır.

Bu sene okulla birlikte ClassDojo diye bir programla tanıştık. Bu program sâyesinde öğrenci velileri ile öğretmenleri birbirlerinin iletişim bilgileri olmadan iletişimde kalabiliyorlar. Bu program üzerinden öğretmenler; öğrencilerin gün içindeki faaliyetlerini ister video olarak isterse de fotoğraf olarak ister bireysel olarak isterse de toplu olarak tüm velilerle paylaşabiliyor. Öğretmenle özel olarak mesajlaşma bölümü var. Genele açık paylaşımların altına veliler yorumlar yapabiliyor. Whatsapp grubu üzerinden yapılabilecek tüm işlemleri ClassDojo sâyesinde velilere telefon numaralarını vermeden yapabiliyor öğretmenler.  Bu yönden güzel.

ClassDojo'yu hem web sayfası üzerinden hem de Android ve IOS uygulamaları üzerinden kullanabiliyorsunuz. Android ve IOS uygulamaları üzerinden kullandığınızda paylaşılan videoları veya fotoğrafları siz başkalarıyla paylaşamıyorsunuz. Fotoğraf için ekran alıntısı gibi bir çare var ama videoda işler biraz sıkıntılı. Video için de telefonda ekranı video olarak kaydeden programlar kullanılabilir belki ancak ben size daha kolay bir yöntemden bahsedeceğim.

ClassDojo'dan nasıl video indirilir?

* ClassDojo'ya giriş bilgilerinizi hatırlıyorsanız classdojo.com adresine giriş yapın.
* Sağ üst köşede yer alan "Giriş Yap" butonuna tıklayarak Veli Girişi bölümünden giriş yapın.
* Sonrasında telefonunuzdaki gibi bir ekran göreceksiniz önünüzde. Yani öğretmeninizin sizlerle paylaştığı videolar ve fotoğraflar çıkacak karşınıza.
* İstediğiniz herhangi bir videonun üzerine gidip sağ tıklayın ve sonrasında "Videoyu farklı kaydet" butonuna basın!

İşte bu kadar! Fotoğraflar için de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

ClassDojo'yu telefondan kullanırken indiremediğimiz videolardan bir tanesini bu yazıyı hazırlarken indirdim. Bakalım benim yavruyu tanıyabilecek misiniz? Tanıdıysanız nereden ve nasıl tanıdınız? Beklediğim cevabı verene 1,00₺ vereceğim!Yorum Gönder

16Yorumlar


Yorumlarınızla yazıma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Forum'a da beklerim...

 1. Kolaylık olur.Harika olmuş.

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten güzel uygulama Türkçe olması da ayrı bir güzel.

  YanıtlaSil
 3. Uygulama baya mantıklı gözüküyor.

  YanıtlaSil
 4. İlk masadaki mavi kazaklı seninkisi 😀 abi

  YanıtlaSil
 5. Her mandalina yediğimde artık siz aklıma geleceksiniz bu gidişle...Mandalina sizinle bütünleşti gibi... Tam oğlunuz konuşurken sesin daha yüksek çıkması da güzel olmuş. Daha nasıl bu kadar net ipucu verilebilir bilemiyorum...Bundan sonra mandalinayı alttan soyacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüm dünyada ses getirecek çalışmalar yapacağım ve mandalinayı alttan soyduracağım! :)

   Sil
 6. Gühel bircuygulamaymis 😊

  YanıtlaSil
 7. Eğitimde sağlıklı iletişim için güzel bir uygulama olmuş elinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uygulamayı yapanların ellerine sağlık. Biz de geliştirebilsek keşke böyle uygulamalar...

   Sil
Yorum Gönder

#buttons=(Anlaşıldı, Tamam!) #days=(20)

Bu blogda çerezler kullanılmaktadır. Şimdi Kontrol Et!
Ok, Go it!