Fazilet Çocuk Takvimi Çıktı!

Recep Hilmi TUFAN | rehitu.com
By -
27
Ben takvimleri çok severim. Küçük birer ansiklopedidir bana göre takvimler. Gerek ön yüzündeki bilgiler, gerekse arka kapağında ele alınan konular okuyanın ufkunu açmaya yeter de artar bile. Her sene sonu yaklaştığında piyasaya çıkan takvimlerden gördüğüm her çeşidini alır eve getiririm. Zaman zaman açıp içindeki bilgileri okumak bana iyi gelir.

Yazının burasında aklıma geldi de değinmeden geçmeyeyim dedim. Ben zincirleme işlerin adamı değilim herhalde. Aslında doğru bir ifade mi kullandım bilmiyorum ama şunu kastettim: Bir dizi izlemektense bir film izlemeyi tercih ederim; bir kitap okumaktansa özetini okumayı yeğlerim; bir konu hakkında uzun uzun yazılar okumaktansa takvim yaprağının arkasındaki küçük hap bilgilerle her şeyden biraz öğrenmeyi isterim.

Evet takvimler sizlere her konuda hap bilgiler sunarlar. Bizim sülâlede var herhâlde bu takvim sevgisi. Teyzeoğullarımdan Mahmarı Obası'nın en iyi blogcularından Beytullah POYRAZ da son yazılarında takvimlere dadanmış durumda. Blogunu muhakkak ziyaret edin. Işınlanmak için buraya tıklayınız!

Takvimlerin arasından da bir favorim var tabii ki! O da Fazilet Takvimi. Fazilet Neşriyat, 2019 yılı itibariyle Fazilet Çocuk Takvimi'ni siz ebeveynlerin ve çocukların beğenisine sunacak. Oğlum 4 yaşında kendisi okuyamaz ama ben de 2019 yılı itibariyle almaya başlayacağım ve kendisine okuyacağım takvim yapraklarını. Sülâlemizin adına kara leke çaldırmasın ve Takvimsevergiller'den olduğunu göğsünü gere gere söylesin diye!Yukarıda Fazilet Çocuk Takvimi ile ilgili görselleri paylaştım. Tam da çocuk ruhunu yansıtan bir tasarıma sahip olmuş takvim. Ayrıca içerdiği bilgiler de çocuğu maddî ve mânevî her iki sahada da geliştirmeyi hedeflemiş şekilde dolu dolu. Muhakkak çocuğunuzun odasına bir tane asmalısınız. Her gece yatmadan önce birlikte bir okuma da gerçekleştirirseniz huzur içinde uyuyabilirsiniz demektir.

Takvimden haberdâr olmamı sağlayan hemşehrimden ayrıca şu bilgi yazısı da geldi. Onu da yazımın sonuna ekleyeyim ki üzerimize düşen vazifeyi tam yapmış olalım.


Fazilet Çocuk Takvimi'ni Çamlıca Kitap mağazalarından temin edebilirsiniz. Yakın zamanda internet sitelerinde de yer alır diye düşünüyorum.

Tags:

Yorum Gönder

27Yorumlar


Yorumlarınızla yazıma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Forum'a da beklerim...

 1. Çok seviyorum takvimleri, eski günleri hatırlatıyor. Soba, guguklu saat, takvim, gırgır bunlar 80'ler evim materyalleri benim gözümde..

  YanıtlaSil
 2. Teyzo! Sanki bana "bunları kaçırma" der gibisin :)

  YanıtlaSil
 3. Okuma gelişimimi bu takvime borçluyum.Bilgi dolu bir kitap sanki...
  Fakat benim takvim yaprağına karşı olumsuz bir anımda var;
  -Takvim yaprağını yere attığım için Rahmetli anneannemden çok sopa yedim...Günah diye çok döverdi..Mekanı cennet olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dövermiş ama ardından "Mekanı cennet olsun" dedirtmişse mesele yoktur demektir! Ruhuna Fatihalar gönderelim ninemizin.

   Fazilet Takvimi sizin tarifinizle "bilgi dolu bir kitap" evet.

   Sil
 4. takvim yaprakları güzeldir.
  her yaprakta günlerin uzama-kısalma zamanına bakarım.
  bugün ne pişirelim köşesi, doğan çocuklara isimler bölümüne bakarım.. takvimlerrr insana yaşlandığınıda hatırlatır eksilen yapraklarıyla..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuyup bilgilenip, zamanın geçmesiyle de tefekküre dalmamız gerektiğini hatırlatıyor evet...

   Sil
 5. Yurtdışına gönderiyormusunuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çamlıca Kitap'ın yurtdışı gönderimi var bildiğm kadarıyla. Eğer bir çıkar yol bulamazsanız da ben buradan temin edip kargoyla tarafınıza gönderebilirim.

   Sil
  2. Rica ederim. Dediğimde ciddiyim; eğer siz yolunu bulamazsanız bulup kargolayabilirim tarafınıza. Sadece bana buradan haber vermeniz yeterlidir.

   Sil
 6. Uzun zamandır kağıda basılmış bir takvim kullanmıyorum. Maalesef teknoloji benim hayatımdan takvimleri de aldı götürdü. Ama bu takvim gerçekten tasarım olarak muhteşem olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ali kardeşim dert ettiğin şeye bak. Fazilet Takvimi'nin Android ve IOS uygulamaları da var. Bilgilenmek adına bile indirip kullanabilirsin. :)

   Sil
  2. Önerin için teşekkür ederim abi :) Mutlaka bakacağım.

   Sil
 7. İhlas’ın takvimleriyle büyüdüm ben. Her gece takvim yapraklarını okumak büyük bir zevkti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İhlas'ın takvimleri Türkiye Takvimi miydi Cem tam hatırlayamadım da?

   Sil
 8. 2019 itibariyle başlanmış bir proje. Henüz Çamlıca Kitap'ta göremedim ben açıkçası. Yıl başlamadan gelir inşallah...

  YanıtlaSil
 9. Yanıtlar
  1. Bir süre sonra her şey eskiye dönüyor. Ben takvimlerin de eski değerine kavuşacağını düşünüyorum.

   Sil
 10. Takvimler için "küçük ansiklopedi" tanımınız oldukça yerinde bir tanım. Bu güzel yazı içinse teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim vakit ayırıp okuduğunuz için İbrahim Bey!

   Sil
 11. Ben de çok severim takvimleri. Özellikle yapraklı olanları, ilginç bilgiler içerir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben yılın bu son dönemleri her gördüğüm takvim markasını alırım esnaftan veya gördüğüm yerden. Biriktirir biriktirir biraz okurum ama devamını getiremem bir türlü.

   Sil
 12. Çok güzel bir düşünce. Çocuklar için faydalı olur. Haberdar ettiğiniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle. Çocuklara özel bir takvim olması çocuklara değer verildiğini gösterir.

   Sil
Yorum Gönder

#buttons=(Anlaşıldı, Tamam!) #days=(20)

Bu blogda çerezler kullanılmaktadır. Şimdi Kontrol Et!
Ok, Go it!