Moğolistan'daki Hizmet Neferleri

Moğolistan'la ilgili bugün karşıma iki paylaşım çıkınca Moğolistan'a hizmet götüren neferlerden ben de bahsetmeliyim dedim. Bu iki paylaşımdan bir tanesi Moğolistan'a Türkiye'den her türlü maddî mânevî hizmetler götüren İpekyolu Asya Derneği'nin Moğolistan ile ilgili videosuydu. Diğeri ise blogcu arkadaşlarımızdan Müfred'in ikinci blogu olan "Kitap - İktibas"ta kaleme aldığı "Göçer Moğol Çadırları GERler" yazısıydı. Gerler hakkında bilgi sahibi olmak için şuraya tıklayıp yeni açılacak sayfaya gidebilirsiniz.

İpekyolu Asya Derneği'nin bahsettiğim videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:Moğolistanlı arkadaşım var. Gerçekten orada şartlar çok çok zor. Zaman zaman mesajlaşıyoruz kendisiyle ve bu zorluklardan o da bahsediyor. Ülkemizden oraya yardımlar götüren dernekler var. Bunlardan bir tanesi de İpekyolu Asya Derneği. Adı üzerinde İpekyolu güzergâhında yer alan tüm ülkelerde faaliyeti olan bir dernek İpekyolu Asya. Moğolistan o ülkelerden sadece bir tanesi.

İpekyolu Asya Derneği'nin bu hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için kendilerinin websitesini ziyaret edebilirsiniz. Sizler de bu hizmetlerde bir parça katkımız olsun derseniz kendileriyle iletişime geçebilirsiniz. Kurbanınızı orada kestirebilirsiniz. Zekatınızı oralarda okuyan ve gerçekten ihtiyacı olanlara ulaştırabilirsiniz İpekyolu Asya sâyesinde.


Yukarıdaki cuma tebriğini Moğol arkadaşım Ulubek Hoyan gönderdi 2 gün önce. Ben o çobanın kıyafetlerini giysem altında kalırım herhalde. :) Cidden ayrıcalıklı adamlar. Bir gün fırsatım olsa gezmek istediğim yerlerin başında geliyor Moğolistan. Siz hiç gidip gördünüz mü?