Mantımız Akdeniz Toros'tan!

Eskiden hiçbir şeyi hazır almazdık. Komşular, akrabalar bir araya gelir sırayla birbirleri için mantılar, kışlıklar, salçalar, yufkalar, erişteler hazırlarlardı.Artık her şey hazır paketli hâlde önümüze geliyor. Kırsal kesimlerde yaşayanlar azaldı ve herkes kentlere göç etti. Kırsal kesimlerde kalanlar da artık bir kentli gibi her şeye kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Hanımlar da artık devrin gerekliliğinden olsa gerek çalışıyorlar ve bu tarz mantı, salça, yoğurt gibi ev yapımı gıdalara yoğunluk veremiyorlar. Zaman su misali akıp geçiyor. Yapılacaklar listesi bir türlü tükenmiyor ve bir koşuşturma içinde hayat devam ederken her şeyin hazırına ve pratiğine yöneliyoruz artık.

Mantı sevmeyen yoktur herhalde. Ev yapımı mantı yemeyeli uzun yıllar oldu. Eskiden biz de köyde yaşarken yapardı annemler. Mantı yapmak da ustalık gerektiriyor. Onu büzmesi bile ayrı bir maharet. Eskiden yediğime içtiğime çok dikkat etmezken canımız çektiğinde hazır mantılardan alıyorduk. Hiçbirinden gerçek ev yapımı mantı tadı alamadık. İçinde kıyma bile olmuyordu. Kıyma dedikleri de soya fasülyesi gibi bezelye gibi bir şeyler oluyordu.

Geçen hafta Akdeniz Toros'un mantısını alıp denedik. 12,00₺ veya 15,00₺'ye aldım 500gr'lık paketini. Eşim önyargıyla yaklaştı içindekiler gerçek et değildir dedi ben de olur mu öyle şey bir deneyelim; Akdeniz Toros seni ne zaman yanılttı dedim? Bir keresinde Akdeniz Toros'tan acılı sucuk almıştım o zaman suçu bende değil de markada bulmuştu hanımefendi de garezi oradan geliyor. :) Bizim hanımda bazen muhatabı yanlış alma zaafiyeti var. Aman duymasın! :)Neyse efendim hanım pişirdi mantıyı ve bir güzel afiyetle yedik ailecek! Hepimiz çok beğendik. Eşim, mantının gerçekten helal, doğal ve lezzetli olduğunu teyit etti. Soya ve galeta unu da içermiyor Akdeniz Toros Mantı.

Fiyatı sözde mantılara kıyasla pahalı gelebilir ancak hakiki ev mantısı tadında olan mantılar ile kıyasladığınızda ucuz bile tutulmuş fiyatı. Bundan sonra her gördüğümde muhakkak alacağım! Anne eli değmiş gibi harika bir tadı var!

Siz hiç denediniz mi Akdeniz Toros ürünlerinden? Mantı sever misiniz? Hanımlar bu sorum size en son ne zaman kendi ellerinizle mantı yaptınız? Mantısever blogger ReHiTu mutlu bir haftasonu geçirmenizi diler!


Kategoriler