Hastane Sırası Online Beklenir!

Oğlum Kayra Eymen çok çabuk hasta olabilen bir çocuk. Çok dikkat etmemize rağmen maalesef bünyesi zayıf. Mesela son 2 aydır sürekli bir kuru öksürüğü var. 4-5 defa 4-5 ayrı doktora götürmüşüzdür ama ilaç hatta antibiyotik tedavisi hiç işe yaramadı. Allah'tan ciğerlerinde bir şey yok sadece geniz akıntısı var.

Son günlerde de sürekli başkasını arkaya atmaya başladı. Boynu ağrıyor. İlk günlerde yastığa güzelce yatmadığı için tutulmuştur; geçer diye düşündük buna rağmen doktora da götürdük 2 doktor da dikkat çekmek için yapıyor, tik de olabilir dedi ama birkaç gün önce gözlerini de çok hızlı bir şekilde açıp kapatmaya başladı. Boynuna çok bir şey demiyor ama gözlerim ağrıyor diyordu.

Dün Bursa Yıldırım Göz Vakfı'na götürdük. Alerjik bir durum deyip damla verdi. Bu çocuğun neye alerjisi olduğu da bir türlü bulunamadı. O kadar Uludağ Üniversitesi Hastanesi'nde tetkikler yapıldı hiçbir şeye karşı alerjisi çıkmadı. Göz doktoru da neye karşı alerjisi olabileceğini söyleyemedi.

Kafasını sürekli geri atmasından dolayı gittiğimiz doktorlardan birine bizi Çocuk Nörolojisi'ne sevk etmesini istemiştik. Sevk etti ama sıra alabilmek ne mümkün! MHRS üzerinden en fazla 15 gün sonraya randevu alınabiliyor ve Şevket Yılmaz Hastanesi'nde 2 Çocuk Nörolojisi Doktoru var. İkisi de full dolu. Hastaneyi aradım sabahtan gelsek sıra beklesek doktor muayene eder mi diye; doktorların sekreterleri ile görüştüm ve kesinlikle muayene etmez dediler. Başka yönlendirebileceğiniz hastane, doktor var mı dediğimde özel hastanelerde yok sanırım bu bölüm dediler. Doktorların kendi özel muayenehaneleri var oralara bakabilirsiniz dediler ve ilave olarak da tam gece 00:00'da 182'yi aramamı tavsiye ettiler.

2 Ocak gecesi uyumadım ve gece 23:59'da elimde telefon MHRS uygulaması üzerinde tetikte bekledim. Dedikleri gibi tam da 00:00'da sistem güncellendi ve 17 Ocak'taki müsait seanslar çıktı. Mecburen aldık 17 Ocak'a randevu! Ne demiştim başlıkta? Yeni Türkiye'de hastane sırası online beklenir!

Sosyal bir devlette eğitime ve sağlığa para ödemek içimi acıtıyor! Özel okullar ve özel hastaneler mantar gibi türedi. Halkı buralara yöneltmek için her şeyi yapıyorlar. Muayene ücretleri Sağlık Bakanlığı'nın koyduğu rakamın kat kat üstünde. Dün Yıldırım Göz Vakfı için 75,00₺ ödedim. Kayra Eymen'in Yıldırım Tıp Merkezi'nde iken de doktoru olan İlknur Handan GÜNDOĞAN, Doruk Yıldırım'a geçti ve oraya geçen sene her girişte 90,00₺ ödüyorduk bakalım yeni yılda oraya da zam geldi mi, göreceğiz! Hanımın içi rahat etmediği için boynunu göstermek amacıyla yarın için Handan Hanım'dan da randevu aldık. Yarın 90,00₺'ye zam gelmiş mi görürüz.

Son günlerde çok fazla özel hastaneye gitmek zorunda kaldığımız için özel sağlık sigortalarını araştırmaya başladım. Bunun yerine tamamlayıcı sağlık sigortalarını önerdiler. Yıllık 500-600,00₺ civarı diyorlar. 10 defa ayakta muayene olabiliyormuşuz bir de. Bana az geldi bu 10. Siz değerli okuyucularımın bu konudaki fikirlerini de merak ediyorum; sizin yararlandığınız bir sağlık sigortası var mı? Artıları - eksileri neler? Bursa'dan yazımı okuyanlar varsa bize her alanda en iyi doktorları yazabilir misiniz? Mümkünse devlet hastanelerinden olsun bu doktorlar lütfen! Özel hastanelere para vermek istemiyorum gerçekten!