Allâh'a Şükürler Olsun

Recep Hilmi TUFAN | rehitu.com
By -
0
Zengin, evinin balkonunda oturup dışarıyı seyrederken çöp kutularından bir şeyler toplayan fakir birini gördü; "Allâh'a şükürler olsun ki fakir değilim." dedi.

O sırada fakir adam etrafa baktı ve el arabasında yürütülen engelli birini gördü; "Allâh'a şükürler olsun ki engelli değilim." dedi.

Derken engelli adam yolda ambulansın hızla bir hastayı hastaneye yetiştirmekte olduğunu gördü; "Allâh'a şükürler olsun ki hasta değilim." dedi.

Hasta da hastaneye vardığında ölen birinin morga götürüldüğünü gördü; "Allâh'a şükürler olsun ki yaşıyorum." dedi.

İşte Allâh'a teşekkür edemeyen kimse sadece ölen kimseydi. Öyleyse ne hâlde olursan ol tam da şu anda Allâh'a şükret. Çünkü her şeye rağmen sana yaşama fırsatı vermiştir. Şimdi ben bunları yazabiliyorum ya ve sen de bu yazılanları okuyabiliyorsun ya, buna da şükürler olsun Allâhım!

Şükretmeyi hatırlatmış olalım!


Sosyal medyada paylaşılan bu güzel yazıyı sizlerle paylaşmak istedim. Her hâlde Allâh'a şükretmeyi alışkanlık edinmeliyiz. Düşündüğünüz zaman şükredecek ne kadar da çok şeyimiz var. Mesela bugün özellikle bir konu için Allâh'a teşekkür ettiniz mi? Bunu paylaşmak ister misiniz bizlerle?

Yorum Gönder

0Yorumlar


Yorumlarınızla yazıma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Forum'a da beklerim...

Yorum Gönder (0)

#buttons=(Anlaşıldı, Tamam!) #days=(20)

Bu blogda çerezler kullanılmaktadır. Şimdi Kontrol Et!
Ok, Go it!