Âhir Zamanda Îmânı Korumanın Yolu

Recep Hilmi TUFAN | rehitu.com
By -
20

Âhir zamanda îmanı korumak çok zordur. Bir anlık gaflet sonsuz felâkete sebep olur. İmâm-ı Rabbânî Hazretleri'ne "Bunun çâresi nedir?" diye soruyorlar. Tek cümle ile cevap veriyor:

"Kim bu felâketten kurtulduysa git onunla berâber ol!"

Ne okuduğun, ne ettiğin seni kurtarmaz. Hiçbir kimse deryaları yüzerek geçemez. Mutlaka bir gemiye binmek zorundadır. O gemiye binmeyen yolun başında kalır. Gemi selametle limana ulaşırsa yalnız kaptan değil içindeki herkes kurtulur. Geminin içinde bulunmak lâzımdır. Gemide ol yeter, isterse geminin paspası ol!

**

Son yıllarda iyice ayyûka çıkan mânevî değerlere saldırılar var. Mürşidi reddetmeler, cemaatleri kötülemeler, "Ne gerek var Allah ile arana birilerini sokuyorsun" demeler ve şefaati reddetmeler gibi saldırılar çoğaldı. İnsanları cemaatten uzaklaştırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunu hem de devlet eliyle yapıyorlar. Tek dertleri Türkiye'den dolayısıyla İslâm coğrafyasından ehl-i sünnet ve'l cemaat akidesini kaldırmak. İmâm-ı Rabbânî Hazretleri'nin de çare olarak gördüğü "felâketten kurtulmuşlarla beraber olma" düsturuna insanları yanaştırmamak için her yolu deniyorlar.

Müslüman akıllı olmalı. Aldanmamalı kolay kolay. İşte yukarıda da bahsedilen bir anlık gaflete düşmemeli. HafazanAllah! Doğru gemiyi bulmalıyız! Gözümüzü yeter ki dört açalım. Eğer o doğru gemideysek de dikkatli olmalıyız. Bizi o gemiden atmaya çalışanlar, düşürmeye çalışanlar olacaktır. Müslüman her dâim uyanık olmalı. 

Rabbim son nefese kadar son nefes de dâhil olmak üzere bizleri o gemiden ayırmasın!

Yorum Gönder

20Yorumlar


Yorumlarınızla yazıma katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Forum'a da beklerim...

 1. Ahir zamanda imanı korumak .....rabbim son nefeste imanla gitmeyi nasip etsin

  YanıtlaSil
 2. Son nefsimize kadar Allah imandan ayırmasın.

  YanıtlaSil
 3. Yanıtlar
  1. Teşekkürler GazeteKazan. Birkaç eksiği var gözüme çarpan. Onları da hallettim mi tamamdır. :)

   Sil
  2. Bende mi alsam bu temayı göze güzel görünüyor :))

   Sil
  3. Mobil görünümü nasıl

   Sil
  4. Siz girip bakın ben nasıl anlatayım ki şimdi? :)

   Sil
 4. Çok günah işliyoruz, nereya kadar bilmiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rabbim tevbe-i nasûh ile tevbe edebilmeyi nasip etsin bizlere.

   Sil
 5. Good that you like writting it..

  YanıtlaSil
 6. Allahım günahlarımızı affet son nefesimizde dahi imanımızı koru

  YanıtlaSil
 7. Aamiin. Tanrı bizi her zaman korusun. Bu tür bir sorun zaten bir dünya sorunudur. Endonezya'da olduğu gibi, birçok insan bitiş zamanlarının işaretlerini inkar ediyor. ve her yerde bu kadar felakete tanık olmak çok üzücü. Ama giderek daha fazla insan bunun sadece bir komplo olduğunu varsayıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin Naia. Çok dikkatli olmalıyız ve fırsat buldukça insanları uyarmalıyız.

   Sil
  2. Dindar bir aileden geldiğim için minnettarım. Babam ve annem bize her zaman din hakkında bilgi öğrettiler ve Peygamber Efendimizin Kur'an ve hadislerine her zaman tutunmamızı hatırlattılar, Allah'a iman ederek ölelim

   Sil
  3. Amin inşallah Naia. Dediğiniz gibi bu dînî eğitimleri bizlere verebilecek veya doğru yönlendirebilecek ailelerden geldiğimiz için Allâh'a ne kadar şükretsek azdır.

   Sil
Yorum Gönder

#buttons=(Anlaşıldı, Tamam!) #days=(20)

Bu blogda çerezler kullanılmaktadır. Şimdi Kontrol Et!
Ok, Go it!