Sayfalar

Ana içeriğe atla

Fenomenolamayangiller'den ReHiTu!

Beni az çok tanımışsınızdır artık. Sürekli bir şeyler yapan ama bir türlü hiçbir işte istediği seviyeye gelemeyen biriyim ben. Bunun sebebi beceriksiz olmam değil tam aksine becerikli olmama rağmen hiçbir işe tam manasıyla eğilip önem göstermemem. Biliyorsunuz Fenomenolamayangiller diye bir grubum var Facebook'ta. Aslında fenomen olmak gibi bir kaygım yok ancak şöyle biraz fazla sayıda kitleye hitap etmek hoşuma giderdi. Fenomenolamayangiller'i kurmamın sebebi hem isim hoşuma gitti hem de azıcık ucundan doğruluk payı var. 

Karantinadayken evden çalışıyorum. Aslında sosyal medyaya çok da vakit ayıramıyorum ancak iş saatleri dışında da telefonu elime, bilgisayarı önüme almıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Boş zamanlarımda da bazı işlere girişiyorum ama sanırım bu konularda tez canlı davrandığımdan istediğim kitleyi yakalayamıyorum. Eskiden beri açıp kapattığım sosyal girişimler, bloglar var; bunları siz de biliyorsunuz. Şimdi size şu an aktif olan boş zaman öldürgeçlerimden bahsetmek istiyorum. Daha önce de bu minvalde yazılar yazmıştım. Bu son güncellemedir ki zaten eski yazılarda güncel olmayan bilgiler görürsem güncellemeye de gayret ediyorum. 


 • rehitu.com ki zaten şu an burada olduğunuza göre bu blogdan haberdârsınız.
 • karikatur.rehitu.com 
 • 6666ayet.rehitu.com (Bilenler bilir bir ara 17 - 18 tane alt blogum vardı. Çoğunu kapatıp yazıları ana bloguma yani buraya taşıdım ancak karikatür ve âyet paylaşımı yaptığım mikrobloglar sâbit kaldı. Aslında bu bloglar tam Tumblr'a uygun ama orada da reklam özelliği yok.)
 • forum.rehitu.com (Yeni açtım sayılır bu forumu da. Blogger arkadaşlarımızdan ilgi gösterenler oldu. Diğerleri de gelip üye olup katkı verirse çok sevinirim.)
 • tumblr.rehitu.com (Tumblr benim için yeni bir yazı paylaşımından ziyade sadece "rb" noktası. Tumblr'cı ergen varsa aramızda beklerim.) :)
 • catolog.tumblr.com (Kedilere dokunamam ama severim. Burada da sadece kedi var. Catolog: Kedi Ansiklopedisi.)
 • cumatebrigi.tumblr.com (Gelen cuma mesajlarını burada biriktiririm diye açmıştım. Çok aktif değilim ama.)
 • ticarret.com (Drop-shipping yöntemiyle e-ticaret yapıyorum. Online alışverişlerinizde bir göz atarsanız çok sevinirim. Bu aydan sonra daha güzel bir tasarıma ve ürün çeşitliliğine kavuşacak.)
 • blog.ticarret.com (Ticarret.com'a bağlı alışveriş rehberi tarzında bir blog.)
 • facebook.com/rehitucom
 • twitter.com/rehitucom
 • instagram.com/rehitucom
 • facebook.com/bloggerrehitu (Blog yazarı olarak açtığım sayfam.)
 • facebook.com/ticarretcom (Ticarret.com'un Facebook sayfası)
 • facebook.com/groups/fenomenolamayangiller (Üstte bahsettiğim grubumuz. Bekliyoruz.)
 • twitter.com/ticarretcom
 • instagram.com/ticarretcom
 • t.me/rehitucom (Telegram'daki kanalım. Blog yazıları hâricinde de paylaşımlar yapıyorum. Beklerim.)
 • t.me/failcuvallama (İngilizce "fail" ifadesini duymuşsunuzdur. "Çuvallama" videolarına hepimiz güleriz. Gelin birlikte gülelim. Henüz tek başıma deli gibi gülüyorum ama siz de gelirseniz hep beraber güleriz.)
 • t.me/ticaretlojistik (AÖF'de Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi 1. sınıf öğrencisiyim. Bu grubu da benim gibi aynı bölümün öğrencileri için açtım.)
 • https://tr.pinterest.com/rehitucom (Pinterest'te 10 bin takipçili hesabım spama düştü. Ben de yeniden başladım. Beklerim.)
Evet şimdi bana hak veriyorsunuz değil mi? Bu kadar çeşitli mecrâda uğraşıp da nasıl fenomen olayım ben? Tek bir tane hesaba ağırlık versem belki benden bir cacık olur ama böyle dallanıp budaklandığım için hiçbir mecrâda kitlelere hitap eder hâle gelemiyorum. Kendi derdimin dermanını da biliyorum ama bilmek değil uygulamak gerekiyor. Uygulamıyorsam ve yine de mutluysam sorun yok o zaman değil mi? :)

Şaka bir yana özellikle foruma ve de Telegram kanalıma muhakkak bekliyorum sizleri. Beni oralarda yalnız bırakmayın lütfen. Telefon bildirimlerim kapalıdır. Er veya geç muhakkak uygulama içine girince veya bilgisayar başına oturup o siteye girince muhakkak sizlere yol, su ve elektrik olarak dönüş yaparım ben. Beni bilen bilir; bilmeyen kendi gibi bilir. :) 

(Bu da hiçbir bilgi vermeyen, öylesine bir yazı oldu. Mâzur görünüz.)

Yorumlar

 1. Böylesine çok çeşitlilik bir başarıdır bence. :) Herhalde ben bu kadar bölünseydim eğer kendime yetemeyebilirdim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz bize yeteriz Muharrir. Ben varım arkanda merak etme. Adım atarken çekinme sen. :)

   Sil
  2. Şu bloglarda henüz beğen butonu yok değil mi? :)

   Sil
  3. Beğenip kaçmak yazamayanların işidir Muharrir! :)

   Sil
  4. O zaman yazalım güzelleşelim :)

   Sil
 2. Birşeyler üretmek iyidir,boş kalmamak adına fikir paylaşımı yapman doğru birşey.

  YanıtlayınSil
 3. Siz internette çok sosyal birisiniz anladığım kadarıyla...
  Bu arada forumunuza Meraklı kullanıcı ismiyle üye oldum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yani sosyalim diyebilirim. Vakit geçirmeyi seviyorum. İçkim yok, sigaram yok. :) Dizim yok, kitabım yok. :(

   Foruma hoş geldin o zaman Meraklı!

   Sil
 4. Maymun iştahlılık biraz bende de var. Fakat sosyal medyayı kullanmadığım için 2 blogla yetiniyorum. 3-5 kitabı aynı zamanda okumaya çalışıyorum. Sıkıldıkça diğerini okuyorum. Pek istikrarlı bir yapım yok. Neye el atsam çabuk sıkılıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Maymun iştahlılık sanırım doğru bir tabir. Bende de var evet sanırım. Sosyal medyaya bulaşmamak en güzeli de işte nefsimize söz geçiremiyoruz. :(

   Sil
 5. Ne kadar da çok hesabınız varmış .
  Surekli bir şeyler yapmaya çalışmışsınız bu çok iyi keşke dediğiniz gibi sadece bir bloğa yoğunlaşsaymışsınız daha iyi olurmuş .
  Tekrar tekrar blog açmak tekrar uğraş ister kısacası zordur .
  Güzel bir yazı olmuş .

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bloglarla uğraşmaktan zevk alıyorum aslında beni yormuyor ancak okuyucular bölünmesin diye birleştirdim tüm blogları.

   Yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 6. Yanıtlar
  1. İnşallah Ankara Postası. Sizlerin desteği ile tutacak inşallah. :)

   Sil
 7. Ahh abim ahhh neler neler yapmışsın sen ben buralarda yokken ne maceralara bürünmüşsün... Bende bir zamanlar bir çok blog sahibi oldum hatta beni önceden beri takip ediyorsan blogruz diye başladım bu blogda yaklaşık 3 yıl önce ve bir şey öğrendim. Şöyle açıklayım sana bir bloğun varsa bin sorumluluğun var demektir. Nasıl yani dersen; o sitenin tasarımı gelen ziyaretçi takiplerin, okurlarına dönüşlerin, yapılan yorumları incelemen, faydalı bilgiler ve yayınlar paylaşman, her birine iadeyi ziyaret etmen bunun gibi daha çok sayarım çookkkk... Anlayacağın gibi birden fazla proje yapacaksan yanında güvendiğin kişilerin desteği olması gerekli. Hepsine senin yetişmen mümkün değil. Benden her konuda yardım alabilirsin elimden geldiğince sana yardımcı olmaya çalışırım ama bu projeler için gerçekten çok fazla yardımcıya ve desteğe ihtiyacın olacak. Biliyorsun seni uzun yıllardır takip ederim. Ben gitmeden önce bunların hiç biri yoktu geldiğimde birde baktım forum açmışsın hemen kayıt oldum. Her projeye her bloğa ve her yazara kesinlikle destek sağlarım. Beni tanıyan tanıyor zaten. Fazlamı uzattım ne ?? ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ya aslında bunlar profesyonel projeler olmadığı için çok önemsemiyorum ancak birlikte güzel şeyler yapabiliriz belki.

   Bunlar yoksa da farklı işler varmıştır bende Blog Beyi. Bunlar şu an güncel olanlar. Değişmezse böyle gider herhalde. :) Maymun iştahım kabarmasın yeter ki. :)

   Sil
  2. Güldürdün beni abi :) Telegram üzerinde grup ismin ne oraya katılayım :)

   Sil
  3. Telegram'da grup değil de kanal var. Sen grup kursana orada blogculara yönelik. :)

   Sil
  4. Sen kur ben gelirim gruba :)

   Sil
  5. Tamam al sana grup. https://t.me/viewfrommywindow buraya gel ve tüm yerli - yabancı arkadaşlarını davet et. :)

   Sil
 8. Her zaman yeni bir şeyler peşinde koşmana hayranım abi :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Gel beraber koşalım Cem. Tutmayan Whatsapp grupları kuralım. :) Özlem vardı nerelerde o? :)

   Sil
  2. Özlem hatırlayamadım abi :)

   Sil
  3. Özlem, Yine Bir Gün Böyle miydi neydi blogunun adı. :)

   Sil
 9. Güzel bir planlama ile hepsini de idare edersin, bişey olmaz. Buradakilerin çoğunu takip ediyorum, tumbler olayına biraz uzağım sadece. Foruma biraz daha girmeye gayret edeyim tamam:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Katkıların yadsınamaz Duo. Teşekkür ederim.

   Sil
 10. Bu kadar çok şeyle nasıl uğraşabiliyorsun ki (:
  Bence sen şahsına münhasır bir fenomensin. Sayıların, takipçilerin hiç bir önemi yok. Kendine has bir kitlen var ve gönüllerde bir yer edinebilmişsin. Bence önemli olanda bu. Bu arada bloguma uğradığın için teşekkür ederim. En kısa sürede döneceğim. Tekrar başarılarının devamını dilerim. Selametle kal...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ya fenomenlik işin şakası. Maksat muhabbet olsun. Biz bize yeteriz. Kuru kalabalığa gerek yok. :)

   Sil
 11. en sevdiğim blogu kapatmışsınız (as bayrakları)

  Peki o zaman neden ? ne gerek var bu kadar mecraya ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kapattım ama bu ana blog içine dâhil ettim. Yazarım o konularda da yine.

   Neden olduğunu ben de bilmiyorum. Yukarıda Müfred Hanım güzel tespit etti: Maymun İştahlılık.

   Ne gerek var bu kadar mecraya mı yoksa macerayı mı demek lâzım acaba? :)

   Sil
 12. ay ele tabii, en sevdiklerin dışında kurtul çoğundan yaaa :) tam bir türk gibisin demekki, bak amerikanyalılar tek bir dalda ustalaşır hep :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ya çoğu da bloglara ve Ticarret.com'a bağlı olan sosyal medya hesapları. Hepsi de birbirine bağlı. Eleyemem. :)

   Sil
 13. good luck with your blogs and websites....

  Stay safe, healthy and virus free

  YanıtlayınSil
 14. Hımm çok hesapın varmış,valla zor bir durum ama yapabiliyosanız yapın tabii,umarım iyi şeyler,kazançlar çıkartırsınız..😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yok Ertuğrul Bey, ticarret.com harici bir kazanç düşüncem yok. Diğerlerinin hepsi içimdeki paylaşma aşkından meydana geliyor. :)

   Sil
 15. amanın ben bunların hepsiyle aynı anda baş edemezdim :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de edemiyorum zaten. Hep bir yerleri eksik kalıyor. :)

   Sil
 16. Bravo gerçekten Recep Bey kendinize haksızlık etmeyın fenomen olmaya ne kalmış? :)

  YanıtlayınSil
 17. Beni yorar bu kadar çok olması ama sen iyi idare ediyorsun Allah kolaylık versin başarıların devamını diliyorum

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aslında tam anlamıyla idare edemiyoruz ama uğraşıyoruz işte. :)

   Sil
 18. Bu da çeşitlilikten kaynaklı bir fenomen olma durumu bence:)
  Kolay degil bunca hesabı sürdürülebilir yapmak yaşatmak bence bravo..
  En son tüm bunlardan bir kitap cikar belki de..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşte bazen sürdüremiyoruz ama olsun yine de denemeye devam deyip keyfimizi bozmadan ilerliyoruz Düş Tasarımcısı. :) Kitap çıkar mı bir düşünelim; sanırım çıkmaz. :)

   Sil
 19. Bilmediğim bir çok siten ve bir çok mecrada siten varmış abi :) Bu arada fenomen olma konusunda biz blog yazarları için geçti sanırım artık fenomenlik :(

  Yeni tasarımında çok hoşuma gitti bu arada. Hayırlı olsun :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi takip etmiyorsun demek ki sen beni Ali. :)

   Sil
  2. Maalesef bu aralar hiç bir blogu pek takip edemiyorum abi :) Gerçi sen tek başına 5-10 blog gücündesin zaten :D

   Sil
  3. İltifat ediyorsunuz efendim, teşekkür ederim. :)

   Sil
 20. Bu bana sanki biraz beni anlattı, her şeyde varım ama istediğim seviyede değilim. Pintereste üzüldüm çünkü blog trafiği için çok önemli ordan takibe aldım tekrardan :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Heh tam da öyle Gizem Hanım. :)

   Pinterest'in sağladığı trafik benim için çok çok iyiydi ama kaybettim maalesef. :(

   Sil
 21. Yanıtlar
  1. Unuttuğum yok Deep de artık bir karar aldım. Yorumlara abone olmayacağım ve sadece denk geldiğim yazılara yorum yapacağım. Oradan oraya yorum yapmak için koşturmaktan verimli bir iş yapamıyorum yoksa.

   Sil
  2. https://adabul.com/online-seyredebileceginiz-oyunlar/

   online oyunlar :)

   Sil
 22. Ooo ne kadar çok alan..Hepsine zaman ayırabiliyorsan ne mutlu...Ben sadece blog sayfasında bile boğuluyorum bazen...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yok yok artık ben de bu yazıdan sonra Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımı teke düşürdüm ve rahatladım. :)

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlarınız için teşekkürler!